Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Studiów Międzynarodowych : Instytut Studiów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Instytut Studiów Międzynarodowych
 

 Instytut Studiów Międzynarodowych

 


ism 1.jpgInstytut Studiów Międzynarodowych jest jednym z pięciu instytutów Kolegium Ekonomiczno-Społecznego. Powstał w roku 1996 z przekształcenia istniejącego od 1962 roku i założonego przez profesora Michała Kaleckiego Zakładu Krajów Rozwijających się, który w latach 1970. i 1980. koordynował całość polskich badań nad Trzecim Światem.

W październiku 2013r. do ISM włączona została Katedra Bezpieczeństwa Międzynarodowego, przekształcając się w Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

1 stycznia 2020 r. do ISM włączona została Katedra Studiów Politycznych. Nadana została nowa struktura wewnętrzna Instytutu Studiów Międzynarodowych:

1) Katedra Studiów Politycznych;

2) Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej;

3) Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego;

4) Zakład Międzynarodowej Polityki Ekonomicznej.​


Celem działania Instytutu jest interdyscyplinarne badanie międzynarodowych procesów gospodarczych, politycznych, społecznych i kulturowych, i ich interpretacja na potrzeby dydaktyki.                

 

 

 Informacje

 

Jubileusz Pani Profesor Katarzyny Żukrowskiej

W dniu 21 grudnia 2020 r. mieliśmy przyjemność uczcić jubileusz 25 lat pracy Pani Profesor Katarzyny Żukrowskiej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, jak również jubileusz 70-lecia urodzin, który miał miejsce w zeszłym roku. Z tej okazji odbyło się kameralne (ze względu na sytuację epidemiczną) spotkanie, podczas którego Jubilatce została wręczona księga jubileuszowa.

więcej

1.12.2020r. Spotkanie w ramach Akademickie spojrzenia

WTOREK 1 grudnia 2020 r., godz. 16.45-18.15 Spotkanie w ramach Akademickie spojrzenia: konwersatorium Actualité critique européenne: Ekonomiczne i społeczne konsekwencje pandemii Covid-19 w Europie Środkowej

więcej

IV ogólnopolskie Forum Dziekanatów 7 -8 grudnia 2020 r. ONL

To już czwarty raz mamy przyjemność zaprosić Państwa do spotkania na ogólnopolskim Forum Dziekanatów w dniach 7 – 8 grudnia 2020 r., tym razem będziemy Państwa gościć w wirtualnej przestrzeni SGH. Zapraszamy do zapoznania się z ramowym programem dostępnym na stronie Stowarzyszenia Forum Dziekanatów

więcej

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Kierownik jednostki