Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Kolegium Ekonomiczno-Społeczne

 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne jest zrzeszeniem 4 instytutów i 6 katedr, których zainteresowania naukowe obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne:
 
​​ 
 
 

 Informacje

 

Dr hab. Krzysztof Miszczak profesorem nauk społecznych

Zgodnie z postanowieniem z dnia 21 listopada 2022r. dr hab. Krzysztofowi Miszczakowi został nadany tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.

więcej

DOKTORAT W SGH? JESIENNA SESJA INFORMACYJNA PROGRAMU NOPiA

Zapraszamy do udziału w sesji informacyjnej (07-12-2022, 9:00-10:00, MsTeams), podczas której przedstawione i omówione zostaną główne kwestie związane z procesem składaniem wniosków oraz studiów w Szkole Doktorskieh SGH w Programie NOPiA.

więcej

Ukraińsko-Polskie Forum Historii Gospodarczej i Społecznej

Już 2 grudnia 2022 r. o godzinie 9:00 w sali 151G zaczyna się III Ukraińsko-Polskie Forum Historii Gospodarczej i Społecznej organizowane przez Katedrę Historii Gospodarczej i Społecznej SGH

więcej

VII WEBINARIUM Z CYKLU „SGH W UE, UE W SGH”

Tematem VII webinarium z cyklu „SGH w UE, UE w SGH” będzie „Rok 2022 – Europejski Rok Młodzieży – wszystko, co chcielibyście wiedzieć, a baliście się zapytać”.

więcej

Konferencja "Prakseologia, etyka, gospodarka"

Szanowni Państwo, 6 grudnia o godzinie 10 w sali 49 na ulicy Wiśniowej 41 odbędzie się konferencja pod tytułem: "Prakseologia, etyka, gospodarka". Wydarzenie będzie poświęcone pamięci profesora Wojciecha Gasparskiego, wybitnego prakseologa, ucznia Tadeusza Kotarbińskiego i twórcy polskiej etyki biznesu. Celem konferencji będzie przedstawienie dorobku teoretycznego prakseologii, w tym ogólnych zasad sprawnego działania, ważnych w różnych dziedzinach czy formach aktywności ludzkiej - w wymiarze indywidualnym i organizacyjnym.

więcej

badania naukowe

Zainteresowania naukowe Kolegium obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne. Wiele dyscyplin tu uprawianych można uznać za unikalne w skali Uczelni, a nawet Polski. Inne mają swoje odpowiedniki, jednak forma ich podania odbiega od przyjętego stereotypu. Daje to możliwość prowadzenia badań na obrzeżach kilku nauk, a więc tam gdzie leży pole do najciekawszych studiów, pozwala chwytać szybko zmiany, które ostatnio stają się chlebem życia powszedniego u nas i na świecie. Nie brakuje tu ściśle ekonomicznych przedmiotów począwszy od teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej, historii gospodarczej finansów publicznych i bankowości, zarządzania w sektorze publicznym, ekologii, gospodarki miejskiej, polityki społecznej i zatrudnienia, ubezpieczeń społecznych, socjologii, filozofii, politologii, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa. Każdy z tych kierunków poddany jest głębokim zmianom, a my staramy się je śledzić na bieżąco.

więcej

Pieniądze z Komisji Europejskiej na projekt badaczy KES

​Prof. Andrzej Zybała i dr Rafał Towalski z KES uzyskali grant z Komisji Europejskiej wraz z międzynarodowym konsorcjum na realizację projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (DIRECT). W skład konsorcjum wchodzą badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

więcej

Sukces projektu dr. Rafała Towalskiego


JW Player goes here

więcej

Prof. Juliusz Gardawski rozpoczyna PREWORK

Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK - "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej". Przeprowadzane są obecnie badania ilościowe (ankietowe) oraz jakościowe (wywiady biograficzne).

więcej

Instytut Gospodarstwa Społecznego powraca do korzeni

​Prof. Piotr Błędowski z zespołem badaczy z IGS SGH i we współpracy z Pracownią Badania Jakości Życia Instytutu Socjologii UMK kierowaną przez prof. Arkadiusza Karwackiego wygrali w ramach konkursu OPUS NCN grant pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 

 

 

 Dziekan Kolegium

 
 

 Publikacje

 

Publikacje KES

 

 wydarzenia