Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne : Kolegium Ekonomiczno-Społeczne | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
 

 Kolegium Ekonomiczno-Społeczne

 
 

 Informacje

 

Seminarium "Naukowiec XXI wieku"

Zapraszamy na seminarium w Katedrze Polityki Publicznej pt. „Naukowiec XXI w.” w dniu 16 października 2017 r.

więcej

Wykład otwarty dr. J. Capapé

​Katedra Studiów Politycznych ma przyjemność zaprosić na wykład gościnny Javiera Capapé na temat Państwowych funduszy powierniczych: DO YOU KNOW WHO OWNS THE WORLD? SOVEREIGN WEALTH FUNDS: UNCOVERED. Wykład (w języku angielskim) odbędzie się 24.10.2017 o godzinie 17.00 w Auli III. Wykład będzie połączony z sesją Q&A.

więcej

Wiedza i innowacyjność w zdrowiu publicznym - prezentacje

W dniu 25 września 2017 r. Zakład Polityki Społecznej Instytutu Gospodarstwa Społecznego w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH w Warszawie zorganizował konferencję zatytułowaną „Wiedza i innowacyjność w zdrowiu publicznym”. Poniżej znajdą Państwo zaprezentowane w trakcie jej trwania prezentacje.

więcej

„Polityka publiczna a kapitał ludzki" - konferencja 27.10.17

Zapraszamy na III ogólnopolską konferencję naukową pn. „ Polityka edukacyjna: szkolnictwo wyższe”, organizowaną w ramach cyklicznej konferencji pn. Polityka publiczna a kapitał ludzki In memoriam prof. Janiny Jóźwiak, która odbędzie się w dniu 27 października 2017 r. (budynek „G”, aula VII, Al. Niepodległości 162, Warszawa).

więcej

Trwa rekrutacja uzupełniająca na studia doktoranckie w KES

Do dnia 30.09.2017 trwa uzupełniająca rekrutacja na niestacjonarne studia doktoranckie w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz warunkami i trybem rekrutacji.

więcej

badania naukowe

Zainteresowania naukowe Kolegium obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne. Wiele dyscyplin tu uprawianych można uznać za unikalne w skali Uczelni, a nawet Polski. Inne mają swoje odpowiedniki, jednak forma ich podania odbiega od przyjętego stereotypu. Daje to możliwość prowadzenia badań na obrzeżach kilku nauk, a więc tam gdzie leży pole do najciekawszych studiów, pozwala chwytać szybko zmiany, które ostatnio stają się chlebem życia powszedniego u nas i na świecie. Nie brakuje tu ściśle ekonomicznych przedmiotów począwszy od teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej, historii gospodarczej finansów publicznych i bankowości, zarządzania w sektorze publicznym, ekologii, gospodarki miejskiej, polityki społecznej i zatrudnienia, ubezpieczeń społecznych, socjologii, filozofii, politologii, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa. Każdy z tych kierunków poddany jest głębokim zmianom, a my staramy się je śledzić na bieżąco.

więcej

Pieniądze z Komisji Europejskiej na projekt badaczy KES

​Prof. Andrzej Zybała i dr Rafał Towalski z KES uzyskali grant z Komisji Europejskiej wraz z międzynarodowym konsorcjum na realizację projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (DIRECT). W skład konsorcjum wchodzą badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

więcej

Sukces projektu dr. Rafała Towalskiego


JW Player goes here

więcej

Prof. Juliusz Gardawski rozpoczyna PREWORK

Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK - "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej". Przeprowadzane są obecnie badania ilościowe (ankietowe) oraz jakościowe (wywiady biograficzne).

więcej

Instytut Gospodarstwa Społecznego powraca do korzeni

​Prof. Piotr Błędowski z zespołem badaczy z IGS SGH i we współpracy z Pracownią Badania Jakości Życia Instytutu Socjologii UMK kierowaną przez prof. Arkadiusza Karwackiego wygrali w ramach konkursu OPUS NCN grant pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 
pop-Kw.png

 

 

 Kierownik jednostki

 
 

 Publikacje

 

Publikacje KES

 

 wydarzenia