Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne : Kolegium Ekonomiczno-Społeczne | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
 

 Kolegium Ekonomiczno-Społeczne

 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne jest zrzeszeniem 4 instytutów i 6 katedr, których zainteresowania naukowe obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne:
 
 

 Informacje

 

Konferencja "Wykluczenie, partycypacja, inicjatywy"

Zakład Filozofii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. "Wykluczenie, partycypacja, inicjatywy. O społecznym i politycznym wymiarze aktywności obywatelskiej", która odbędzie się w dniach 19-20 marca 2021 r. (piątek-sobota) na platformie Microsoft Teams.

więcej

Prof. SGH dr hab. Dominik Gajewski sędzią NSA

Prof. SGH dr hab. Dominik Gajewski sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego

więcej

Nagroda MEiN dla prof. J. Gardawskiego i dr. R. Towalskiego

Podczas obchodów święta świata nauki i szkolnictywa wyższego – Dnia Nauki Polskiej – została ogłoszona lista laureatów nagrody Ministra Edukacji i Nauki. Nagrody są przyznawane w pięciu kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku. W tym roku wśród nagrodzonych znaleźli się pracownicy naszego kolegium: Prof. Dr hab. Juliusz Gardawski i dr Rafał Towalski z Zakładu Socjologii Ekonomicznej, którzy uczestniczyli w pracach nad książką Diversity of Patchwork Capitalism in Central and Eastern Europe.

więcej

Seminarium w dniu 25.02.2021

Seminarium "W poszukiwaniu instytucjonalnych i kulturowych wzorów przemian"

więcej

Seminarium "Finanse publiczne w dobie pandemii (...)"

W dniu 15.03.2021 r. w godzinach 10:00-13:00 na platformie Microsoft Teams odbędzie się seminarium nt. FINANSE PUBLICZNE W DOBIE PANDEMII: PROBLEMY – WYZWANIA – REKOMENDACJE

więcej

badania naukowe

Zainteresowania naukowe Kolegium obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne. Wiele dyscyplin tu uprawianych można uznać za unikalne w skali Uczelni, a nawet Polski. Inne mają swoje odpowiedniki, jednak forma ich podania odbiega od przyjętego stereotypu. Daje to możliwość prowadzenia badań na obrzeżach kilku nauk, a więc tam gdzie leży pole do najciekawszych studiów, pozwala chwytać szybko zmiany, które ostatnio stają się chlebem życia powszedniego u nas i na świecie. Nie brakuje tu ściśle ekonomicznych przedmiotów począwszy od teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej, historii gospodarczej finansów publicznych i bankowości, zarządzania w sektorze publicznym, ekologii, gospodarki miejskiej, polityki społecznej i zatrudnienia, ubezpieczeń społecznych, socjologii, filozofii, politologii, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa. Każdy z tych kierunków poddany jest głębokim zmianom, a my staramy się je śledzić na bieżąco.

więcej

Pieniądze z Komisji Europejskiej na projekt badaczy KES

​Prof. Andrzej Zybała i dr Rafał Towalski z KES uzyskali grant z Komisji Europejskiej wraz z międzynarodowym konsorcjum na realizację projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (DIRECT). W skład konsorcjum wchodzą badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

więcej

Sukces projektu dr. Rafała Towalskiego


JW Player goes here

więcej

Prof. Juliusz Gardawski rozpoczyna PREWORK

Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK - "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej". Przeprowadzane są obecnie badania ilościowe (ankietowe) oraz jakościowe (wywiady biograficzne).

więcej

Instytut Gospodarstwa Społecznego powraca do korzeni

​Prof. Piotr Błędowski z zespołem badaczy z IGS SGH i we współpracy z Pracownią Badania Jakości Życia Instytutu Socjologii UMK kierowaną przez prof. Arkadiusza Karwackiego wygrali w ramach konkursu OPUS NCN grant pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 
grafika na strone tlo.png

 
 

 

 

 Dziekan Kolegium

 
 

 Publikacje

 

Publikacje KES

 

 wydarzenia