Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Kolegium Ekonomiczno-Społeczne

 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne jest zrzeszeniem 4 instytutów i 6 katedr, których zainteresowania naukowe obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne:
 
​​ 
 
 

 Informacje

 

Zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową

Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową pt. Conducting social research online and offline: opportunities, risks and challenges, organizowaną przez Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej Instytutu Studiów Międzynarodowych Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

więcej

Prof. Maciej Cesarski nagrodzony przez KNoPiPS PAN

Książka autorstwa prof. dr. hab. Macieja Cesarskiego pt: "Sprawa mieszkaniowo-osadnicza w badaniach środowiska Instytutu Gospodarstwa Społecznego – 1920-2020" została nagrodzona przez KNoPiPS PAN.

więcej

Prof. Małgorzata Molęda-Zdziech sekretarzem Zarządu PTNP

Dr hab., prof. SGH Małgorzata Molęda-Zdziech, kierowniczka Katedry Studiów Politycznych została wybrana 21 czerwca 2022 roku do Zarządu Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych - Oddział Warszawski na nową kadencję. Pani Profesor została wybrana sekretarzem Zarządu.

więcej

Prof. Jan Koleśnik wyróżniony w Konkursie o Nagrodę Prezesa

Prof. Jan Koleśnik wyróżniony w Konkursie o Nagrodę Prezesa NBP

więcej

Webinar CMR

Pracownia Badań nad Polityką Migracyjną oraz Pracownia Badań Społeczno-Kulturalnych Centrum Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego (CMR UW) oraz Katedra Studiów Politycznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zapraszają na Webinar CMR "Europa a migracje: nowe wyzwania polityczne, społeczne i gospodarcze", który odbędzie się w piątek, 24 czerwca 2022 r., w godz. 10.00-12.00 (CET) na platformie Zoom.

więcej

badania naukowe

Zainteresowania naukowe Kolegium obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne. Wiele dyscyplin tu uprawianych można uznać za unikalne w skali Uczelni, a nawet Polski. Inne mają swoje odpowiedniki, jednak forma ich podania odbiega od przyjętego stereotypu. Daje to możliwość prowadzenia badań na obrzeżach kilku nauk, a więc tam gdzie leży pole do najciekawszych studiów, pozwala chwytać szybko zmiany, które ostatnio stają się chlebem życia powszedniego u nas i na świecie. Nie brakuje tu ściśle ekonomicznych przedmiotów począwszy od teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej, historii gospodarczej finansów publicznych i bankowości, zarządzania w sektorze publicznym, ekologii, gospodarki miejskiej, polityki społecznej i zatrudnienia, ubezpieczeń społecznych, socjologii, filozofii, politologii, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa. Każdy z tych kierunków poddany jest głębokim zmianom, a my staramy się je śledzić na bieżąco.

więcej

Pieniądze z Komisji Europejskiej na projekt badaczy KES

​Prof. Andrzej Zybała i dr Rafał Towalski z KES uzyskali grant z Komisji Europejskiej wraz z międzynarodowym konsorcjum na realizację projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (DIRECT). W skład konsorcjum wchodzą badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

więcej

Sukces projektu dr. Rafała Towalskiego


JW Player goes here

więcej

Prof. Juliusz Gardawski rozpoczyna PREWORK

Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK - "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej". Przeprowadzane są obecnie badania ilościowe (ankietowe) oraz jakościowe (wywiady biograficzne).

więcej

Instytut Gospodarstwa Społecznego powraca do korzeni

​Prof. Piotr Błędowski z zespołem badaczy z IGS SGH i we współpracy z Pracownią Badania Jakości Życia Instytutu Socjologii UMK kierowaną przez prof. Arkadiusza Karwackiego wygrali w ramach konkursu OPUS NCN grant pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 

 

 

 Dziekan Kolegium

 
 

 Publikacje

 

Publikacje KES

 

 wydarzenia