Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne : Kolegium Ekonomiczno-Społeczne | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne
 

 Kolegium Ekonomiczno-Społeczne

 
 

 Informacje

 

„Polityka publiczna a kapitał ludzki" - konferencja 15.12.17

Zapraszamy do uczestnictwa w czwartej edycji cyklicznej konferencji naukowej pn. „Polityka publiczna a kapitał ludzki”. IV edycja konferencji odbędzie się 15 grudnia 2017 r. w Szkole Głównej Handlowej (budynek główny, sala 152), Aleja Niepodległości 162, Warszawa.

więcej

Konkurs na BMN 2018

Dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego ogłasza konkurs dla młodych pracowników naukowo-dydaktycznych KES i uczestników studiów doktoranckich w KES

więcej

granty NCN dla pracowników KES

Dwa projekty pracowników KES uzyskały dofinansowanie z NCN na łączną kwotę ponad 0,5 mln PLN. W konkursie OPUS dofinansowanie uzyskały:

więcej

Konferencja poświęcona pamięci Prof. Leszka Gilejki

Zapraszamy na konferencję pt: Świat pracy: instytucje i wartości. Konferencja poświęcona pamięci Prof. Leszka Gilejki w dniu 23 listopada 2017 r.

więcej

IGS zdobył dofinansowanie na trzy projekty z ERASMUS+

Z przyjemnością informujemy, że trzy projekty, które były złożone w ramach programu ERASMUS+ przez Instytut Gospodarstwa Społecznego zdobyły dofinansowanie. Dwa z nich ulokowane są w Zakładzie Polityki Edukacyjnej i Naukowej, a jeden w Zakładzie Polityki Społecznej. W dwóch pierwszych SGH jest także liderem!

więcej

badania naukowe

Zainteresowania naukowe Kolegium obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne. Wiele dyscyplin tu uprawianych można uznać za unikalne w skali Uczelni, a nawet Polski. Inne mają swoje odpowiedniki, jednak forma ich podania odbiega od przyjętego stereotypu. Daje to możliwość prowadzenia badań na obrzeżach kilku nauk, a więc tam gdzie leży pole do najciekawszych studiów, pozwala chwytać szybko zmiany, które ostatnio stają się chlebem życia powszedniego u nas i na świecie. Nie brakuje tu ściśle ekonomicznych przedmiotów począwszy od teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej, historii gospodarczej finansów publicznych i bankowości, zarządzania w sektorze publicznym, ekologii, gospodarki miejskiej, polityki społecznej i zatrudnienia, ubezpieczeń społecznych, socjologii, filozofii, politologii, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa. Każdy z tych kierunków poddany jest głębokim zmianom, a my staramy się je śledzić na bieżąco.

więcej

Pieniądze z Komisji Europejskiej na projekt badaczy KES

​Prof. Andrzej Zybała i dr Rafał Towalski z KES uzyskali grant z Komisji Europejskiej wraz z międzynarodowym konsorcjum na realizację projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (DIRECT). W skład konsorcjum wchodzą badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

więcej

Sukces projektu dr. Rafała Towalskiego


JW Player goes here

więcej

Prof. Juliusz Gardawski rozpoczyna PREWORK

Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK - "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej". Przeprowadzane są obecnie badania ilościowe (ankietowe) oraz jakościowe (wywiady biograficzne).

więcej

Instytut Gospodarstwa Społecznego powraca do korzeni

​Prof. Piotr Błędowski z zespołem badaczy z IGS SGH i we współpracy z Pracownią Badania Jakości Życia Instytutu Socjologii UMK kierowaną przez prof. Arkadiusza Karwackiego wygrali w ramach konkursu OPUS NCN grant pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 
pop-Kw.png

 

 

 Kierownik jednostki

 
 

 Publikacje

 

Publikacje KES

 

 wydarzenia