Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Kolegium Ekonomiczno-Społeczne

 
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne jest zrzeszeniem 4 instytutów i 6 katedr, których zainteresowania naukowe obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne:
 
​​ 
 
 

 Informacje

 

DOKTORAT W SGH? JESIENNA SESJA INFORMACYJNA PROGRAMU NOPiA

Zapraszamy do udziału w sesji informacyjnej (07-12-2022, 9:00-10:00, MsTeams), podczas której przedstawione i omówione zostaną główne kwestie związane z procesem składaniem wniosków oraz studiów w Szkole Doktorskieh SGH w Programie NOPiA.

więcej

Ukraińsko-Polskie Forum Historii Gospodarczej i Społecznej

Już 2 grudnia 2022 r. o godzinie 9:00 w sali 151G zaczyna się III Ukraińsko-Polskie Forum Historii Gospodarczej i Społecznej organizowane przez Katedrę Historii Gospodarczej i Społecznej SGH

więcej

VII WEBINARIUM Z CYKLU „SGH W UE, UE W SGH”

Tematem VII webinarium z cyklu „SGH w UE, UE w SGH” będzie „Rok 2022 – Europejski Rok Młodzieży – wszystko, co chcielibyście wiedzieć, a baliście się zapytać”.

więcej

Konferencja "Prakseologia, etyka, gospodarka"

Szanowni Państwo, 6 grudnia o godzinie 10 w sali 49 na ulicy Wiśniowej 41 odbędzie się konferencja pod tytułem: "Prakseologia, etyka, gospodarka". Wydarzenie będzie poświęcone pamięci profesora Wojciecha Gasparskiego, wybitnego prakseologa, ucznia Tadeusza Kotarbińskiego i twórcy polskiej etyki biznesu. Celem konferencji będzie przedstawienie dorobku teoretycznego prakseologii, w tym ogólnych zasad sprawnego działania, ważnych w różnych dziedzinach czy formach aktywności ludzkiej - w wymiarze indywidualnym i organizacyjnym.

więcej

Konkurs na stypendium naukowe finansowane ze środków NCN

Konkurs na stypendium naukowe finansowane ze środków NCN w ramach konkursu CHANSE Call 2021

więcej

badania naukowe

Zainteresowania naukowe Kolegium obejmują szeroki wachlarz zagadnień, wykraczając swym zasięgiem poza granice wyznaczone przez nauki ekonomiczne. Wiele dyscyplin tu uprawianych można uznać za unikalne w skali Uczelni, a nawet Polski. Inne mają swoje odpowiedniki, jednak forma ich podania odbiega od przyjętego stereotypu. Daje to możliwość prowadzenia badań na obrzeżach kilku nauk, a więc tam gdzie leży pole do najciekawszych studiów, pozwala chwytać szybko zmiany, które ostatnio stają się chlebem życia powszedniego u nas i na świecie. Nie brakuje tu ściśle ekonomicznych przedmiotów począwszy od teorii ekonomii, historii myśli ekonomicznej, historii gospodarczej finansów publicznych i bankowości, zarządzania w sektorze publicznym, ekologii, gospodarki miejskiej, polityki społecznej i zatrudnienia, ubezpieczeń społecznych, socjologii, filozofii, politologii, administracji publicznej, stosunków międzynarodowych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa. Każdy z tych kierunków poddany jest głębokim zmianom, a my staramy się je śledzić na bieżąco.

więcej

Pieniądze z Komisji Europejskiej na projekt badaczy KES

​Prof. Andrzej Zybała i dr Rafał Towalski z KES uzyskali grant z Komisji Europejskiej wraz z międzynarodowym konsorcjum na realizację projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (DIRECT). W skład konsorcjum wchodzą badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

więcej

Sukces projektu dr. Rafała Towalskiego


JW Player goes here

więcej

Prof. Juliusz Gardawski rozpoczyna PREWORK

Zespół kierowany przez prof. Juliusza Gardawskiego rozpoczął fazę intensywnej realizacji projektu badawczego PREWORK - "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej". Przeprowadzane są obecnie badania ilościowe (ankietowe) oraz jakościowe (wywiady biograficzne).

więcej

Instytut Gospodarstwa Społecznego powraca do korzeni

​Prof. Piotr Błędowski z zespołem badaczy z IGS SGH i we współpracy z Pracownią Badania Jakości Życia Instytutu Socjologii UMK kierowaną przez prof. Arkadiusza Karwackiego wygrali w ramach konkursu OPUS NCN grant pt. „Pamiętniki bezrobotnych. Doświadczenie bezrobocia i trajektorie wykluczenia z perspektywy polityki społecznej i socjologii”.

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 

 

 

 Dziekan Kolegium

 
 

 Publikacje

 

Publikacje KES

 

 wydarzenia