Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Konferencja pt. Międzynarodowe unikanie opodatkowania a bezpieczeństwo państwa : Międzynarodowe unikanie opodatkowania a bezpieczeństwo państwa – Centrum Analiz i Studiów Podatkowych | Szkoła Glówna Handlowa w Warszawie
 

 Międzynarodowe unikanie opodatkowania a bezpieczeństwo państwa

 

​Centrum Analiz i Studiów Podatkowych miało zaszczyt zaprosić na konferencję naukową pt. „Międzynarodowe unikanie opodatkowania a bezpieczeństwo państwa”, która odbyła się 16 marca 2017 roku o godz. 9.30 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (budynek C - róg al. Niepodległości i Madalińskiego).

Zjawisko międzynarodowego unikania i uchylania się od opodatkowania jest coraz bardziej odczuwalne w Polsce. Wykorzystywane są liczne instrumenty optymalizujące opodatkowanie, od najprostszych konstrukcji po skomplikowane rozwiązania z zakresu inżynierii finansowej i podatkowej. Najnowsze szacunki ekspertów Komisji Europejskiej alarmują, że polski budżet traci z tytułu międzynarodowego unikania opodatkowania CIT dziesiątki miliardów złotych rocznie. To zjawisko jest już nie tylko zagrożeniem dla interesów budżetowych państwa, ale również dla bezpieczeństwa narodowego.

Międzynarodowe unikanie opodatkowania stało się zjawiskiem złożonym i wielopłaszczyznowym. Nie ogranicza się już do agresywnej optymalizacji opodatkowania, ale jest również związane m.in. ze szkodliwą konkurencją podatkową pomiędzy państwami członkowskimi UE.

 
 
 

 Patronat Honorowy

 
patronat.gif
 

 patronaty medialne i instytucjonalne

 
logotypy-04.png