Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Kwartalnik Studia z Polityki Publicznej/Public Policy Studies : Krzysztof Księżopolsk
Kwartalnik Studia z Polityki Publicznej/Public Policy Studies
 

 Krzysztof Księżopolski

 
Dr Krzysztof M. Księżopolski jest ekspertem specjalizującym się w bezpieczeństwie ekonomicznym oraz polityce energetycznej i bezpieczeństwie energetycznym. Jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Polityki Publicznej Kolegium Ekonomiczno-Społecznego Szkoły Głównej Handlowej. W 2015 roku został laureatem nagrody RENERGY AWARD 2015 w kategorii „Osobowość Roku”. W 2019 roku zasiadał w zespole powołanym w celu wyłonienia szefa Urzędu Regulacji Energetyki. Obecnie jest członkiem Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych.​

Dr Księżopolski jest autorem książek „Ekonomiczne zagrożenia bezpieczeństwa państw” (2004), „Bezpieczeństwo ekonomiczne” (2011), „Polityka klimatyczno-energetyczna Polski w latach 2014-2015” (2015), redaktor i współredaktorem naukowy publikacji: "Mikroźródła energii odnawialnej jako podstawa energetyki  obywatelskiej oraz perspektywy ich rozwoju w Polsce i UE" (2016) „Problemy bezpieczeństwa wewnętrznego i bezpieczeństwa międzynarodowego” (2009), „Bezpieczeństwo ekonomiczne w perspektywie politologicznej” (2012) i „Odnawialne źródła energii w Polsce. Wybrane problemy bezpieczeństwa, polityki i administracji” (2013) oraz współautorem podręczników „Ekonomika bezpieczeństwa państwa w zarysie” (2014), „Współczesna wojna handlowo-gospodarcza” (2015).

Dr Księżopolski jest również twórcą wielu artykułów naukowych oraz analitycznych poświęconych zagadnieniu bezpieczeństwa ekonomicznego i energetycznego takich jak: Strategia walki ze smogiem (2017), Strategy Game. Euro Norwegian Cooperation in the Fileld of Energy Security and Energy Efficiency. Methodology, Recommendation and Conclusions  (2017), Wykorzystanie potencjału OZE w walce ze smogiem na obszarach wiejskich (2019), Prosument w programach partii politycznych i badaniach opinii publicznej (2019). Prowadzi cykl seminariów “Ekonomia i prawo w polskiej polityce energetycznej” na SGH oraz koordynuje merytorycznie program EnergeticsInside z ramienia Katedry Polityki Publicznej SGH.

 ORCID: https://orcid.org/0000-0002-6050-3772​

 
 
call-for-papers.png 
 
 

 Open Journal Systems