Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Władze : Władze - Kolegium Ekonomiczno-Społeczne | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Kolegium Ekonomiczno-Społeczne  - Władze
 

 Dziekan

 

 
​  
 
dyżur: po uzgodnieniu drogą e-mail
środa 14:00-15:00, p. 51W 
prof. dr hab. Wojciech Morawski
 

profesor zwyczajny, kierown​ik Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej;  latach 2012–2016 pełnił funkcję dziekana Studium Licencjackiego SGH. Specjalizuje się w najnowszej historii gospodarczej i historii finansów. Ponadto interesuje się najnowszą historią polityczną i geografią historyczną. Był założycielem i prezesem Towarzystwa Miłośników Geografii Historycznej im. Zygmunta Glogera, w 2011 r. założył i został prezesem Polskiego Towarzystwa Historii Gospodarczej.


Jest autorem ok. 400 artykułów i kilkunastu książek, w tym: „Jesień narodów”, Warszawa 1991 (z Jackiem Gorzkowskim); „Słownik historyczny bankowości polskiej do 1939 roku” Warszawa 1998; „Zarys powszechnej historii pieniądza i bankowości”, Warszawa 2002; „Kronika kryzysów gospodarczych”, Warszawa 2003; „Wojny rosyjsko-tureckie od XVII do XX wieku”, Warszawa 2006 (z Sylwią Szawłowską), „Od marki do złotego. Historia finansów Drugiej Rzeczypospolitej”, Warszawa 2008; „Historia finansów współczesnego świata (od 1900 roku)”, Warszawa 2008; „Kronika szczytów G7-G8”, Warszawa 2009 (z Piotrem Jachowiczem), „Dzieje gospodarcze Polski”, Warszawa 2011, wyd. 2 Warszawa 2012.

 

Stale współpracuje z redakcjami „Polityki” i miesięcznika „Mówią Wieki”. Czterokrotnie wyróżniony został przez studentów SGH tytułem „Inspiracja roku”, od 1979 r. prowadził popularne wśród studentów objazdy historyczne.

 

 prodziekan

 
mkrawczyk.jpg 
 
dyżur: po uzgodnieniu drogą e-mail
wtorek 12:00-13:00, p. 52W

 

 prof. SGH dr hab. Marcin Krawczyk

 

Profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Teorii Systemów Ekonomicznych, habilitację i doktorat w zakresie nauk ekonomicznych w dyscyplinie ekonomia uzyskał w Szkole Głównej Handlowej. Tytuł pracy habilitacyjnej to „Pułapka płynności a monetarna akomodacja fiskalnej ekspansji”. 

W pracy naukowej zajmuje się teorią ekonomii, a w szczególności teoretycznymi analizami dotyczącymi skuteczności ekspansywnej polityki budżetowej oraz pieniężnej.

Autor monografii "Pułapka płynności a monetarna akomodacja fiskalnej ekspansji", Oficyna Wydawnicza SGH, Warszawa 2013.

 
 
 

 Struktura

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.