Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej : Instytu Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej
Mozartfest — kopia.png
 
Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej powstał pod koniec 2013 roku z połączenia trzech Katedr: Katedry Filozofii, Katedry Socjologii i Katedry Socjologii Ekonomicznej, które obecnie stanowią trzy odrębne Zakłady. Pierwszym dyrektorem Instytutu był Prof. dr hab. Juliusz Gardawski, następnie funkcję dyrektora pełnił Prof. dr hab. Wojciech Morawski. Obecnie dyrektorem Instytutu Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej jest dr hab. Justyna Nowotniak-Poręba, Prof. SGH.

Funkcję kierownika Zakładu Filozofii pełni dr hab. Justyna Nowotniak-Poręba, Prof. SGH, kierownikiem Zakładu Socjologii jest dr hab. Urszula Kurczewska, Prof. SGH, zaś kierownikiem Zakładu Socjologii Ekonomicznej - dr Jan Czarzasty.
 
 

 Jean Monnet Module „Interest representation and policy-making in the European Union”

 
Znalezione obrazy dla zapytania erasmus logoJean Monnet Module „Interest representation and policy-making in the European Union” to projekt realizowany przez dr hab. Urszulę Kurczewską, prof. SGH, w ramach programu „Erasmus+.
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Projekt "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech"

 
Strona główna​Pracownicy Instytutu, Prof. dr hab. Juliusz Gardawski i dr Jan Czarzasty, biorą udział w projekcie "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej" (PREWORK).
 

 Seminarium Naukowe "Polski Kapitalizm"

 

Polski kapitalizm.pngSerdecznie zapraszamy na cykliczne spotkania organizowane w ramach seminarium naukowego "Polski Kapitalizm".

 

 Warsaw Forum of Economic Sociology

 
2010 nr 1.png

 

 Informacje

 

Seminarium o patriotyzmie gospodarczym

Zapraszamy na seminarium: „Patriotyzm gospodarczy po polsku. Do kosza czy do poprawki?”, organizowane przez Zakład Socjologii IFSSE w KES SGH w dniu 2.06.2022 w godz. 15,40-18,00 w sali 3B w budynku C, SGH, al. Niepodległości 128 w Warszawie

więcej

Nowa habilitacja w Zakładzie Filozofii

Z radością informujemy, że nasz kolega, dr Jacek Ziobrowski, otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego. Serdecznie gratulujemy!

więcej

​Prof. Jasiecki w Kapitule Konkursu im. T. Kotarbińskiego

​Prof. dr hab. Krzysztof Jasiecki członkiem Kapituły Konkursu o Nagrodę im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego.

więcej

Badania statutowe 2017

W roku 2017 w Zakładzie Filozofii kontynuowane są badania z lat poprzednich. Tytuł badań: „Intersubiektywność. Źródła, struktury, funkcje.

więcej

Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech

Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej realizuje "Młodzi pracownicy prekaryjni w Polsce i Niemczech: socjologiczne studium porównawcze warunków pracy i życia, świadomości społecznej i aktywności obywatelskiej" (PREWORK).

więcej

Dynamiczny kapitalizm - statyczna religia...

Dynamiczny kapitalizm - statyczna religia. Rekonstrukcja wzajemnych relacji pomiędzy ekonomicznym i religijnym działaniem przedsiębiorców w okresie transformacji systemowej w Polsce po roku 1989 (Dynamischer Kapitalismus - statische Religion? Rekonstruktion der Wechselwirkungen zwischen dem wirtschatlichen und dem religiosen Handeln von Unternehmern in Polen nach 1989).

więcej