Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej :
KES - Instytut Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej

Aktorzy i interesy w politykach publicznych UE i Polski

2018-01-22 kategoria: informacja konferencja spotkanie 

​Serdecznie zapraszamy na konferencję „Aktorzy i interesy w politykach publicznych Unii Europejskiej i Polski” organizowaną przez dr hab. Urszulę Kurczewską, prof. SGH [Zakład Socjologii Ekonomicznej IFSiSE KES].

Głównym celem konferencji jest dyskusja na temat reprezentacji interesów oraz roli interesariuszy w formułowaniu polityk publicznych w Polsce i w Unii Europejskiej. Tematem dyskusji będzie wpływ przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw, ekspertów, think tanks, społeczeństwa obywatelskiego w procesie stanowienia prawa. Podstawowe pytania dotyczą tego czy proces legislacyjny w Polsce i Unii Europejskiej otwiera się na kontakty z aktorami zewnętrznymi? Czy interesariusze wykorzystują te możliwości oddziaływania? Jaki jest ich wpływ w politykach sektorowych? Czy można mówić o równowadze, czy raczej braku równowagi między interesami ekonomicznymi i społecznymi? Co ważne, do debaty zaprosiliśmy naukowców, przedstawicieli organizacji biznesu i organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw, praktyków i ekspertów w tej dziedzinie, jak też polityków, przedstawicieli instytucji publicznych i mediów.

Termin: 26 stycznia 2018 r. w godz. 09:00-16:00.

Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, al. Niepodległości 162, s. 152 (bud. G).

Wstęp wolny.

Zobacz więcej

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.