Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Zakład Filozofii : Zakład Filozofii | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Zakład Filozofii
 

 

 

hustle — kopia(1).png

Kierownikiem Zakładu jest dr hab. Justyna Nowotniak - Poręba, prof. SGH. Zespół składa się z pracowników naukowych o różnorodnych specjalizacjach badawczych: od historii filozofii, poprzez teorię poznania, filozofię moralności i etykę życia gospodarczego, aż po problemy filozofii analitycznej, filozofii języka, logiki i metodologii nauk.

 

 Informacje

 

"Tożsamość wobec różnorodności". Nowa publikacja w Zakładzie

Ukazała się nowa monografia wieloautorska pod redakcją dr hab. dr hab. Janusza Sidorka, prof. SGH, pt. "Tożsamość wobec różnorodności. Szkice z teorii polityki". Praca została opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej SGH.

więcej

Konferencja "Wykluczenie, partycypacja, inicjatywy"

Zakład Filozofii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. "Wykluczenie, partycypacja, inicjatywy. O społecznym i politycznym wymiarze aktywności obywatelskiej", która odbędzie się w dniach 19-20 marca 2021 r. (piątek-sobota) na platformie Microsoft Teams.

więcej

"W kręgu ideologii". Nowa publikacja w Zakładzie Filozofii

Ukazała się nowa monografia wieloautorska pod redakcją dr hab. Justyny Nowotniak pt. "W kręgu ideologii". Praca została opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej SGH.

więcej

Badania naukowe 2020- monografia

Ukazała się książka zawierająca prace powstałe w oparciu o wyniki badań prowadzonych w Zakładzie Filozofii w 2020 r.

więcej

Grant naukowy JM Rektora SGH dla pracownika naszego zakładu

JM Rektor SGH przyznał dr Ewie Rosiak-Ziębie z Zakładu Filozofii grant naukowy za artykuł w wysoko punktowanym czasopiśmie naukowym w 2019 r.

więcej

Badania statutowe 2020

W roku 2020 w Zakładzie Filozofii badania finansowane ze środków na podtrzymanie potencjału badawczego dotyczyć będą problematyki intersubiektywności w obszarze teorii polityki. Tytuł badań: „Intersubiektywność. Źródła, struktury, funkcje”.

więcej

 
 
 

 Wydarzenia