Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 

 

hustle — kopia(1).png

Kierownikiem Zakładu jest dr hab. Justyna Nowotniak - Poręba, prof. SGH. Zespół składa się z pracowników naukowych o różnorodnych specjalizacjach badawczych: od historii filozofii, poprzez teorię poznania, filozofię moralności i etykę życia gospodarczego, aż po problemy filozofii analitycznej, filozofii języka, logiki i metodologii nauk.

 

 Informacje

 

Konferencja "Prakseologia, etyka, gospodarka"

Szanowni Państwo, 6 grudnia o godzinie 10 w sali 49 na ulicy Wiśniowej 41 odbędzie się konferencja pod tytułem: "Prakseologia, etyka, gospodarka". Wydarzenie będzie poświęcone pamięci profesora Wojciecha Gasparskiego, wybitnego prakseologa, ucznia Tadeusza Kotarbińskiego i twórcy polskiej etyki biznesu. Celem konferencji będzie przedstawienie dorobku teoretycznego prakseologii, w tym ogólnych zasad sprawnego działania, ważnych w różnych dziedzinach czy formach aktywności ludzkiej - w wymiarze indywidualnym i organizacyjnym.

więcej

Nowa habilitacja w Zakładzie Filozofii

Z radością informujemy, że nasz kolega, dr Jacek Ziobrowski, otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego. Serdecznie gratulujemy!

więcej

Nagroda JM Rektora SGH za osiągnięcie organizacyjne

Miło nam poinformować, że JM Rektor SGH przyznał pracownikom naszego zakładu nagrodę III stopnia (zbiorową) za osiągnięcie organizacyjne, za jakie została uznana konferencja naukowa pt. "Wykluczenie, partycypacja, inicjatywa. O społecznym i politycznym wymiarze aktywności obywatelskiej", która odbyła się w dniach 19-20.03.2021.

więcej

Badania naukowe 2020- monografia

Ukazała się książka zawierająca prace powstałe w oparciu o wyniki badań prowadzonych w Zakładzie Filozofii w 2020 r.

więcej

Grant naukowy JM Rektora SGH dla pracownika naszego zakładu

JM Rektor SGH przyznał dr Ewie Rosiak-Ziębie z Zakładu Filozofii grant naukowy za artykuł w wysoko punktowanym czasopiśmie naukowym w 2019 r.

więcej

Badania statutowe 2020

W roku 2020 w Zakładzie Filozofii badania finansowane ze środków na podtrzymanie potencjału badawczego dotyczyć będą problematyki intersubiektywności w obszarze teorii polityki. Tytuł badań: „Intersubiektywność. Źródła, struktury, funkcje”.

więcej

 
 
 

 Wydarzenia