Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Zakład Socjologii : Zakład Socjologii | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Zakład Socjologii

hustle(3).png
Zakład Socjologii
(dawniej Katedra Socjologii) znajduje się w strukturach Instytutu Filozofii, Socjologii i Socjologii Ekonomicznej od maja 2013 r.

Kierownikiem Zakładu jest dr hab. Urszula Kurczewska, prof. SGH.

Pracownicy Zakładu Socjologii (ZS) specjalizują się w problematyce zmian społecznych, procesu globalizacji, budowania tożsamości społecznej. Szczególnym tematem badawczym są procesy komunikacji społecznej. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi publikacjami i ofertą dydaktyczną. Zachęcamy do współpracy naukowej.

 

 Specjalność międzykierunkowa: badania rynku i opinii publicznej

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą specjalności międzykierunkowej: Badania Rynku i Opinii Publicznej.

 
 

 ścieżka międzykierunkowa: badania rynku i opinii publicznej

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Twoje pytanie zostało wysłane do Katedry Socjologii w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym. Proszę czekać na odpowiedź.
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.
 

 Informacje

 

Zachęcamy do lektury: "WSPÓLNOTA I TOŻSAMOŚĆ"

Publikacja E. Firlit (red.), Wspólnota i tożsamość, Oficyna Wydawnicza SGH, Warszawa 2019 dostępna jest w wydawnictwie SGH.

więcej

Dr hab. Urszula Kurczewska ekspertem Komisji Europejskiej

Miło nam poinformować, że Pani dr hab. Urszula Kurczewska, prof. SGH, kierownik Zakładu Socjologii IFSiSE, została powołana na eksperta Komisji Europejskiej ds etyki w programie badawczym Horizon 2020. Pani Profesor będzie oceniała projekty badawcze z różnych dziedzin zgłaszane przez ośrodki naukowe i ich zgodność z zasadami etyki.

więcej

Obrona pracy doktorskiej mgra Wojciecha Duranowskiego

6 marca 2018 roku miała miejsce obrona doktoratu Pana mgra Wojciecha Duranowskiego pt. Mikrokredyt jako czynnik zmiany społeczno-ekonomicznej kobiet w Bangladeszu. Promotorem była dr hab. prof. SGH, Jolanta Gładys-Jakóbik z Zakładu Socjologii IFSiSE. ​Praca stanowi dobrą ilustrację na poparcie tezy o przydatności wiedzy z zakresu nauk społecznych (w tym przypadku, socjologii) do wyjaśniana procesów gospodarczych.

więcej

Dynamiczny kapitalizm - statyczna religia...

Dynamiczny kapitalizm - statyczna religia. Rekonstrukcja wzajemnych relacji pomiędzy ekonomicznym i religijnym działaniem przedsiębiorców w okresie transformacji systemowej w Polsce po roku 1989 (Dynamischer Kapitalismus - statische Religion? Rekonstruktion der Wechselwirkungen zwischen dem wirtschatlichen und dem religiosen Handeln von Unternehmern in Polen nach 1989).

więcej