Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Konferencje i seminaria : Kultury i religie w dobie kryzysu
KES - Katedra Socjologii - Konferencje i seminaria
 

 Konferencja NAukowa "Kultury i religie w dobie kryzysu" - 28-29 września 2017, Cieszyn

 
​W dniach 28-29 wrzesnia 2017 r. odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa w Cieszynie, na której Zakład Socjologii (ISiSE) reprezentowała Prof. dr hab. Elżbieta Firlit. Organizatorami konferencji było Polskie Towarzystwo Socjologiczne (Sekcja Socjologii Religii) oraz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W konferencji brały udział osoby z wielu ośrodków naukowych (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Instytut Filozofii i Socjologii PAN,  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, SGH w Warszawie i innych).
 
Pani Profesor Elzbieta Firlit była nie tylko w Komitecie Naukowym Konferencji, ale prowadziła również sesję: MŁODZIEŻ I RELIGIA W CZASACH KRYZYSU oraz prezentowała referat: Konstruowanie tożsamości oporu na bazie tożsamości religijnej.
 
Podczas obrad odbyła się sesja plenarna, panel nt. Kultury i religie w czasach kryzysu:  perspektywa interdyscyplinarna, dwie sesje poświęcone prezentacji nowych książek głównie z zakresu socjologii religii oraz siedem sesji.  Coroczna konferencja Sekcji Socjologii Religii PTS połączona jest w tym roku z obchodami jubileuszu Profesora dra hab. Andrzeja Wójtowicza.
 
 
 

 Zdjęcia

 
Elżbieta Firlit z Jubilatem prof. A.Wójtowiczem w trakcie uroczystosci - Cieszyn; 20170928_202040.jpg
 
Prof. Elżbieta Firlit z Jubilatem prof. A.Wójtowiczem w trakcie uroczystosci - Cieszyn 28.09.2017.