Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Skład osobowy : Katarzyna_Matuszczak
KES - Instytut Gospodarstwa Społecznego - Skład osobowy
 

 PROFIL BADAWCZY

 

Asystentka w Zakładzie Polityki Edukacyjnej i Naukowej IGS SGH. Magister na kierunku stosunki międzynarodowe w SGH; studiowała również filozofię i biologię (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim. 

Obecnie uczestniczy w IGS w międzynarodowych badaniach dotyczących kształtowania kompetencji społecznych w szkolnictwie wyższym (projekt Erasmus+ DASCHE, 2017-2020) oraz kompetencji tranzytywnych w szkolnictwie zawodowym (projekt Erasmus+ TRACK-VET, 2017-2020).

Od 2005 r. zajmuje się zawodowo ewaluacją w sektorze publicznym. Od 2012 r. związana z Instytutem Badań Edukacyjnych w Warszawie, gdzie prowadziła m.in. badania i analizy monitorujące wykorzystanie wskaźników edukacyjnej wartości dodanej (2012-2015), monitorujące wdrażanie Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (2016-2017) oraz monitorujące zmiany w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) (sieć CEDEFOP ReferNet, od 2019 r.). 

Od wielu lat uczestniczy również w monitorowaniu i ocenie przedsięwzięć Europejskiej Współpracy Terytorialnej i Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Od 2018 r. członek zespołu Pełnomocnika Rektora ds. Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia w SGH, kierownik I i II edycji kursu "Studium Pedagogiczne" na SGH. 

Główne obszary zainteresowań

ekonomia edukacji, polityka edukacyjna, nierówności społeczne, społeczne i biologiczne mechanizmy zachowania, filozofia nauki, etyka a ekonomia, Europejska Współpraca Terytorialna.

 

 DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZA

 
 
 

 

 
​​ 
 
 

 Katarzyna Matuszczak

 
 

 KONTAKT

 

Mail: kmatusz (w domenie ​sgh.waw.pl)

Tel: (22) 564 86 91

Konsultacje: 

poniedziałki 14.20-15.00, p. 66C


 

 

 
​​