Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Studiów Międzynarodowych : Instytut Studiów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Instytut Studiów Międzynarodowych
 

 Instytut Studiów Międzynarodowych

 

Instytut Studiów Międzynarodowych jest jednym z pięciu instytutów Kolegium Ekonomiczno-Społecznego. Powstał w roku 1996 z przekształcenia istniejącego od 1962 roku i założonego przez profesora Michała Kaleckiego Zakładu Krajów Rozwijających się, który w latach 1970. i 1980. koordynował całość polskich badań nad Trzecim Światem.

W październiku 2013 r. do ISM włączona została Katedra Bezpieczeństwa Międzynarodowego, przekształcając się w Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Celem działania Instytutu jest interdyscyplinarne badanie międzynarodowych procesów gospodarczych, politycznych, społecznych i kulturowych, i ich interpretacja na potrzeby dydaktyki. Wraz z utworzeniem nowego zakładu tematyka badań poszerzyła się o kwestie poszczególnych aspektów bezpieczeństwa, a w szczególności bezpieczeństwa ekonomicznego, politycznego, ekologicznego, militarnego i społeczno-kulturowego.

 


                   

 

 

 Informacje

 

Transatlantic Workshop is held on 6 December 2019

Forum Ruchu Europejskiego, Konrad Adenauer oraz Instytut Studiów Międzynarodowych zapraszają na seminarium Transatlantic Workshop

więcej

Debata Instytutu Studiów Międzynarodow. i Instytutu Staszica

21 maja 2019r. w sali G-223 odbędzie sie debata: „Podatkowy hamulec czy podatkowe paliwo: polski system fiskalny a wsparcie rozwoju krajowej produkcji na przykładzie sektora spożywczego”

więcej

III Dzień NGOS w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Instytut Studiów Międzynarodowych, Katedra im.J.Moneta KES oraz J. Monnet Centre of Excellence zapraszają na III Dzień NGOS w dniu 28 marca 2019 r. w godz. 11.00-17.00 w SGH.

więcej

 
 
 

 specjalna oferta dydaktyczna

 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.
 

 Kierownik jednostki