Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Studiów Międzynarodowych : Instytut Studiów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Instytut Studiów Międzynarodowych
 

 Instytut Studiów Międzynarodowych

 Instytut Studiów Międzynarodowych jest jednym z pięciu instytutów Kolegium Ekonomiczno-Społecznego. Powstał w roku 1996 z przekształcenia istniejącego od 1962 roku i założonego przez profesora Michała Kaleckiego Zakładu Krajów Rozwijających się, który w latach 1970. i 1980. koordynował całość polskich badań nad Trzecim Światem.

W październiku 2013r. do ISM włączona została Katedra Bezpieczeństwa Międzynarodowego, przekształcając się w Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

1 stycznia 2020 r. do ISM włączona została Katedra Studiów Politycznych. Nadana została nowa struktura wewnętrzna Instytutu Studiów Międzynarodowych:

1) Katedra Studiów Politycznych;

2) Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej;

3) Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego;

4) Zakład Międzynarodowej Polityki Ekonomicznej.​


Celem działania Instytutu jest interdyscyplinarne badanie międzynarodowych procesów gospodarczych, politycznych, społecznych i kulturowych, i ich interpretacja na potrzeby dydaktyki.                

 

 

 Informacje

 

VIII Webinarium z cyklu „SGH w UE, UE w SGH”

VIII Webinarium z cyklu „SGH w UE, UE w SGH” - „Nadzieja w kulturze: Nowy Europejski Bauhaus”. 16.12. 2022, godz. 9.30 -10.25 Ms Teams

więcej

Dr hab. Krzysztof Miszczak profesorem nauk społecznych

Zgodnie z postanowieniem z dnia 21 listopada 2022r. dr hab. Krzysztofowi Miszczakowi został nadany tytuł profesora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.

więcej

DOKTORAT W SGH? JESIENNA SESJA INFORMACYJNA PROGRAMU NOPiA

Zapraszamy do udziału w sesji informacyjnej (07-12-2022, 9:00-10:00, MsTeams), podczas której przedstawione i omówione zostaną główne kwestie związane z procesem składaniem wniosków oraz studiów w Szkole Doktorskieh SGH w Programie NOPiA.

więcej

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Kierownik jednostki