Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Międzynarodowe seminarium Forum Ruchu Europejskiego i ISM

2016-11-21 kategoria: informacja konferencja 


​Szanowni Państwo,

Trzy i pół roku temu Unia Europejska i USA rozpoczęły negocjacje o zawarcie Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP).  Rokowania okazały się najpoważniejszym wyzwaniem w powojennej historii obu partnerów. Pokonanie tego wyzwania może przyczynić się do rozbudowy prawno-instytucjonalnych podstaw sojuszu transatlantyckiego oraz wzmocnienia jego pozycji gospodarczej i politycznej w systemie międzynarodowym. Dzisiaj – po wielokrotnych zapowiedziach o szybkim zamknięciu negocjacji – wydaje się, że rokowania „stulecia” znajdują się w poważnym impasie. Dzieje się tak pomimo przekonania UE i USA o strategicznym znaczeniu TTIP tak dla stosunków transatlantyckich, jak relacji politycznych i gospodarczych na świecie.

 

W imieniu Forum Ruchu Europejskiego (FRE) oraz Instytutu Studiów Międzynarodowych Kolegium Społeczno-Ekonomicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej debacie pt.

Towards a new logic of the EU-US relations: analysing the strategic importance of the TTIP

Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2016 r.

w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

al. Niepodległości 162, budynek G (główny), aula VII, p. III.

w godz. 11.00–14.30.

Konferencja posłuży wymianie opinii ekspertów z USA oraz UE na temat strategicznych aspektów TTIP oraz ocenie możliwości zawarcia porozumienia ze względu na omawiane uwarunkowania.

Partnerami konferencji są Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Ambasada USA w Warszawie oraz Fundacja Adenauera w Polsce

 

Uprzejmie prosimy o rejestrację udziału w konferencji do 6 grudnia 2016 r. poprzez formularz rejestracyjny​
 
Informacja o konferencji znajduje się również na stronie: rucheuropejski.eu


Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia