Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Nauczyciele akademiccy i pracownicy administracyjni uczelni

2020-10-05 kategoria: informacja konferencja warsztat panel wykład  • ​Program

  10:00 – otwarcie

  • dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska, prof. SGH (kierownik Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej w Instytucie Studiów Międzynarodowych, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz prezes Stowarzyszenia Forum Dziekanatów)
  • prof. dr hab. Jolanta Jabłońska-Bonca (kierownik Prawniczego Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego oraz kierownik Katedry Teorii, Filozofii i Historii Prawa, Akademia Leona Koźmińskiego)
  • Ewa Wiśniewska (kierownik dziekanatu Kolegium Prawa Akademii Leona Koźmińskiego oraz wiceprezes Stowarzyszenia Forum Dziekanatów)

  10:30 – wystąpienia:

  • Anna Mielczarek-Taica, Nauczyciele akademiccy i pracownicy niebędący nauczycielami akademickimi – o relacjach światów równoległych
  • Lidia Tomaszewska, Covid-19: Czy potrzebujemy zmiany paradygmatu myślenia o administracji?
  • Maria Cywińska, Co trzeba zmienić, żeby było lepiej? Co można zrobić, żeby było łatwiej? O kulturze organizacyjnej uczelni.

  11:30 – dyskusja

  12:30 – podsumowanie i zamknięcie: dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska, prof. SGH

   

  O seminarium

  Rzadko które wydarzenie niesie ze sobą tyle ważnych i pozytywnych elementów. W przypadku naszego seminarium są przynajmniej trzy. Po pierwsze, będzie się ono toczyło wokół niedawno opublikowanej książki, poświęconej funkcjonowaniu uczelnianej administracji, w której znajduje się kilka rozdziałów naszych członków. Po drugie, propozycja zorganizowania wspólnego wydarzenia wyszła od jednej z recenzentek – prof. dr hab. Jolanty Jabłońskiej-Bonca, kierownik Prawniczego Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Akademii Leona Koźmińskiego. Wreszcie, po trzecie, podczas obrad podejmujemy bardzo ważny temat dotyczący miejsca pracowników administracyjnych na uczelniach (tzw. „niebędących”). Jest to temat bardzo ważny nie tylko dla samych „niebędących”, ale i całej społeczności uczelni. Dobrze funkcjonująca, ale i upodmiotowiona administracja jest jednym z kluczy do sukcesu uczelni.

  Poniżej (i powyżej) przedstawiamy program seminarium, biogramy naszych prelegentek, które zajmują kierownicze stanowiska w administracji na swoich uczelniach, a zarazem są członkiniami naszego Stowarzyszenia. Tym bardziej cieszy, że to właśnie one podejmą ten trudny temat relacji między „będącymi” i „niebędącymi” na uczelniach.

  Seminarium odbędzie się 16 listopada 2020 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w wirtualnej przestrzeni MS Teams Akademii Leona Koźmińskiego. Chętnych do udziału zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego. A bardzo liczymy na Państwa udział – zarówno nauczycieli akademickich, jak i pracowników administracji. Z tego powodu sporo czasu przewidzieliśmy na dyskusję – mamy nadzieję owocną, i taką, na której będzie można rozwijać profesjonalną współpracę.

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia