KONFERENCJE BIEŻĄCE
1.TW_2019_Programme_FRE-SGH-Adenauer_7.11.2019_FINAL.pdf

rejestracja pod linkiem : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfciwso38hSi9kKj-WaGpeLf7uiIfyDX8-ZTUutcmZgnUpnuA/viewform?usp=sf_link
POPRZEDNIE KONFERENCJE i SEMINARIA

III Dzień NGOS w SGH
Instytut Studiów Międzynarodowych, Katedra im.J.Moneta KES oraz J. Monnet Centre of Excellence zapraszają na III Dzień NGOS w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie
Wydarzenie będzie miało miejsce w dniu 28 marca 2019 r. w godz. 11.00-17.00 w SGH.
W jego ramach odbędą się:
Targi NGOs - godz. 11-17.00, Aula Spadochronowa SGH, budynek Główny
Konferencja zatytułowana "Kampanie organizacji pozarządowych w Polsce - źródła finansowania i kanały komunikacji z otoczeniem. Odbiór społeczny przez pryzmat form przekazu realizowanych celów i wartości , w której wezmą udział przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych działających w Polsce
- godz. 13.30-15.30, sala 151 budynek Główny

Seminarium Globalizacja współcześnie – 11.10.2018
W dniu 11 października 2018 roku odbyło się seminarium inaugurujące nowy cykl spotkań „Globalizacja współcześnie” organizowany przez Instytut Studiów Międzynarodowych w KES SGH.
Gościem honorowym seminarium była prof. dr hab. Anna Zorska, która wygłosiła referat o współczesnych przemianach procesu globalizacji. Nasza dyskusja dotyczyła aktualnych wyzwań globalizacji oraz Brexitu i standaryzacji usług w UE.
Zapraszamy do lektury monografii „Globalizacja współcześnie. Komponenty i cechy charakterystyczne.”



Amerykańskie wybory prezydenckie w erze postprawdy - 11.05.2017 SGH
Relacja z konferencji w w czerwcowej Gazecie SGH. Relacja fotograficzna - kliknij tu

Szczegółowe informacje, a także formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo w załączniku i na stronie internetowej -
konferencja. Czekamy na Państwa zgłoszenia i zapraszamy do udziału w konferencji.
5 kwietnia godz. 17.00 - wykład prof. Jean-Marka Trouille'a
- Prof. Trouille był u nas w zeszłym roku i mowil o możliwości Brexitu. Teraz proces wychodzenia Wielkiej Brytanii ze struktur UE jest bardziej zaawansowany. Znamy wynik czerwcowego referendum, wczoraj Parlament Brytyjski (obie Izby: Gmin i Lordów) zatwierdził Brexit.
Prof. J-M. Trouille wygłosi wykład pt: Insights into the Brexit Coup: The UK at the Start of its Divorce Negotiations with the European Union. Wykład będzie w języku angielskim.
29 marca w godz. 17.30-19.00 - wykład Profesor Joanny Nowicki
- z Université de Cergy-Pontoise, Sciences Po Saint-Germain-en-Laye, na temat toczącej się prezydenckiej kampanii wyborczej we Francji – "Debaty idei we Francji w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej –tematy, wyzwania, aktorzy". Wykład odbędzie się w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym, bud. W, ul. Wiśniowa 41 w sali nr 49. Publikacje prof. Joanny Nowickiej dotyczą relacji Wschód - Zachód, wyobraźni zbiorowej Europejczyków, tożsamości pogranicza i współegzystencji kultur. Więcej informacji o naszym Gościu na stronie uczelni:https://www.u-cergy.fr/fr/_plugins/mypage/mypage/content/jnowicki.html.
- TOWARDS A NEW LOGIC OF THE EU-US RELATIONS: ANALYSING THE STRATEGIC IMPORTANCE OF THE TTIP - Międzynarodowe seminarium Forum Ruchu Europejskiego i ISM - więcej informacji
- I Kongres Młodych Ekonomistów w PTE dla Gospodarki Polski, który odbędzie się w dniach 20-21 października 2016 r. w Częstochowie.Wszystkie szczegóły dotyczące Kongresu wraz z formularzem rejestracyjnym znajdą Państwo w poniższym linku: http://www.mlodziekonomiscipte.pl/
- Międzynarodowa konferencja - 17 października 2016 r.

- SEMINARIUM Akademickie rendez-vous z Francją w SGH - historia i wyzwania przyszłości - 23.05.2016 r. (więcej informacji)
Więcej informacji o seminarium w Gazecie SGH, czerwiec 2016, s.54-55, artykuł

- Międzynarodowa konferencja naukowa "Europa Środkowo-Wschodnia w politycznych i kulturalnych interakcjach między Grupą Wyszehradzką, Unią Europejską i Federacją Rosyjską" (więcej informacji)
- Twórcza destrukcja II. Kreatywność i innowacyjność w gospodarce, kulturze, społeczeństwie - 21.06.2013 r.
- Chaos czy twórcza destrukcja? Ku nowym modelom w gospodarce, kulturze i polityce - 9.06.2010r. Konferencja zorganizowana wspólnie przez Instytut Studiów Międzynarodowych KES SGH i Zakład Krajów Pozaeuropejskich PAN. Została objęta patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
- Różne oblicza postmodernizmu – La Postmodernité et ses multiples facettes- 29 i 30 marca 2010 r.
Odbyła się ona na paryskim uniwersytecie Paris Descartes-Sorbonne. Została zorganizowana wspólnie przez Instytut Studiów Międzynarodowych KES, Centre d’Etudes sur l’Actuel et le Quotidien (Centrum Badań nad Współczesnością i Codziennością) Uniwersytetu Paris Descartes-Sorbonne oraz Stowarzyszenie Etudier Visiter PL (Studiować Zwiedzać PL). Ambasador RP we Francji, Jego Ekscelencja Tomasz Orłowski objął to wydarzenie honorowym patronatem. Obrady odbyły się w ramach trzech sesji tematycznych:Transpolitique et postmodernité: la question du lien social (Transpolityka i postmodernizm: kwestia więzi społecznych),Technologie et postmodernité: les nouveaux enjeux (Technologia i postmodernizm: nowe wyzwania) i Imaginaires, Corps Postmodernes (Światy wyobrażeń, Ciała postmodernistyczne). Konfernecja zakończyła się wspólną deklaracją uczestników co do zorganizowania kolejnej konferencji, pogłębiającej poruszaną w Paryżu tematykę, tym razem w Polsce.