Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 O Katedrze

 
Katedra Studiów Politycznych powstała w 1991 roku. Był to efekt zmian, jakie przechodziła Szkoła Główna Planowania i Statystyki wracając przy tym do swojej historycznej nazwy Szkoła Główna Handlowa. Pierwszym kierownikiem Katedry został prof. Wojciech Roszkowski, który jednocześnie piastował stanowisko prorektora. 

Na przestrzeni lat zmieniał się skład osobowy, jak również modyfikacjom ulegał profil naukowo-dydaktyczny Katedry. Wynikało to zarówno z potrzeb dydaktycznych Uczelni, zainteresowań badawczych poszczególnych członków zespołu, jak również realizowanych wspólnie projektów badawczych. Jednocześnie problematyka badań naukowych i zajęć dydaktycznych, mimo swojej różnorodności, dotyczyła szeroko pojętej  polityki i stosunków międzynarodowych. 

W  ciągu kilku ostatnich lat zespół Katedry wypracował  własny profil badań i dydaktyki, który  obejmuje  szeroko pojęte stosunki międzynarodowe. Współpraca międzynarodowa, ze szczególnym uwzględnienie Tajwanu i Korei Południowej, przyczynia się do szerszego zajęcia się problematyką azjatycką. 


DSC_2256_1.jpg

 
 
media.png
 

 Skład osobowy