Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Skład osobowy

 


prof. SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska

profesor uczelni, kierownik Zakładu

doktor nauk ekonomicznych (SGH) z habilitacją z religioznawstwa (UJ). Pracuje w Zakładzie Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej SGH na stanowisku profesora nadzwyczajnego; w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego SGH. Zajmuje się współczesnym Bliskim Wschodem oraz społecznościami muzułmańskimi w Europie. Wydała pięć monografii w tym Świat arabski wobec globalizacji (2007), Muzułmańska kultura konsumpcyjna (2011), Bankowość muzułmańska (współautor, 2013). Obecnie kierownik 4 projektów finasnowanych ze środków Komisji Europejskiej, NCN i Programu Erasmus+. Prezes Stowarzyszenia Forum Dziekanatów.
 
Więcej informacji: życiorys | lista publikacji | kontakt​
dr Monika Krukowska

adiunkt
 
doktor nauk ekonomicznych, pracuje w SGH na stanowisku adiunkta. Jej badania koncentrują się na interesach gospodarczych, politycznych i bezpieczeństwa Chin, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z państwami Afryki.
 
 
Więcej informacji: życiorys | lista publikacji | kontakt​
​​​​


prof. SGH dr hab. Joanna Modrzejewska-Leśniewska  

profesor uczelni
 
​absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w SGH na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Przedmiotem jej badań jest przeszłość i teraźniejszość stosunków międzynarodowej, a szczególnie państw szeroko pojętej Azji Środkowej – od Indii po Iran i Pakistan. Autorka publikacji, m.in. Talibowie (2001) i Afganistan w XX wieku (2010).
 
Więcej informacji: życiorys | lista publikacji | kontakt

​​
asw.png

dr  Agnieszka Syliwoniuk-Wapowska

adiunkt
 
Doktor nauk społecznych w zakresie nauk o polityce. Pracuje w Zakładzie Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej SGH na stanowisku adiunkta. Prowadzi badania w zakresie zagadnień politycznych i społecznych świata arabskiego. Odbyła pobyty badawcze w Jordanii, Maroku, Hiszpanii, Francji oraz na Malcie.
 
Więcej informacji: życiorys | lista publikacji | kontakt

mgr Aleksandra Tołczyk

asystent
 
​magister bezpieczeństwa wewnętrznego (WNPiSM UW). Doktorantka w Szkole Doktorskiej SGH (od 2020) i asystentka w Zakładzie Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej SGH (od 2022). Przygotowuje rozprawę doktorską nt. przeciwdziałania radykalizacji społeczności muzułmańskich w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.
 
Więcej informacji: życiorys i lista publikacji | kontakt​​