Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej : Skład osobowy
Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej
 

 Skład osobowy

 


prof. SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska

profesor uczelni, kierownik Zakładu

doktor nauk ekonomicznych (SGH) z habilitacją z religioznawstwa (UJ). Pracuje w Zakładzie Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej SGH na stanowisku profesora nadzwyczajnego; w latach 2012-2020 prodziekan Studium Magisterskiego SGH. Zajmuje się współczesnym Bliskim Wschodem oraz społecznościami muzułmańskimi w Europie. Wydała pięć monografii w tym Świat arabski wobec globalizacji (2007), Muzułmańska kultura konsumpcyjna (2011), Bankowość muzułmańska (współautor, 2013). Kierownik projektu Kontestowana tożsamość: społeczne funkcjonowanie polskich konwertytek na islam (ze środków NCN, OPUS). Prezes Stowarzyszenia Forum Dziekanatów.
 
Więcej informacji: życiorys | lista publikacji | kontakt​
dr Monika Krukowska

adiunkt
 
doktor nauk ekonomicznych, pracuje w SGH na stanowisku adiunkta. Jej badania koncentrują się na interesach gospodarczych, politycznych i bezpieczeństwa Chin, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z państwami Afryki.
 
 
Więcej informacji: życiorys | lista publikacji | kontakt​
​​​​

prof. SGH dr hab. Joanna Morzejewska-Leśniewska  

profesor uczelni
 
​absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w SGH na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Przedmiotem jej badań jest przeszłość i teraźniejszość stosunków międzynarodowej, a szczególnie państw szeroko pojętej Azji Środkowej – od Indii po Iran i Pakistan. Autorka publikacji, m.in. Talibowie (2001) i Afganistan w XX wieku (2010).
 
Więcej informacji: życiorys | lista publikacji | kontakt​​
 

 

 doktoranci

 
 • mgr Agata Górska - zainteresowania naukowe: polityka deradykalizacyjna w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie; programy deradykalizacyjne; uwarunkowania międzynarodowe polityki deradykalizacyjnej; prawo międzynarodowe publiczne.
  Przewód doktorski otwarty w maju 2019 r. w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce publicznej..
  Temat rozprawy: „Doświadczenia deradykalizacyjne w państwach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu".
  Promotor: prof. SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska
 • mgr Adam Korolczuk - oficer Wojska Polskiego, pełni służbę w Departamencie Wojskowych Spraw Zagranicznych MON. Jest absolwentem Podyplomowych Studiów Służby Zagranicznej oraz studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył Studium Polityki Zagranicznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Autor artykułów i publikacji z dziedziny bezpieczeństwa i obronności.
  Opiekun naukowy: prof. SGH dr hab. Joanna Modrzejewska-Leśniewska
 • mgr Radosław Sadowski - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku stosunki międzynarodowe. Pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Członek Zarządu Samorządu Doktorantów, Pełnomocnik Zarządu Krajowej Reprezentacji Doktorantów ds. Współpracy Międzynarodowej. Zainteresowania naukowe: stosunki międzynarodowe na Bliskim Wschodzie (Iran i rejon Zatoki Perskiej), dyplomacja publiczna i kulturalna, prawa człowieka, międzynarodowe stosunki kulturalne Znajomość języków obcych: język angielski, język francuski, język perski.
  Promotor: prof. SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska
 • mgr Joanna Sozańska - absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach studia azjatyckie bliskowschodnie i stosunki międzynarodowe. Stypendystka Programu Erasmus+ w Królestwie Maroka i Republice Turcji. Laureatka II edycji Programu TopMinds Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Członkini jury Innovation in Politics Awards 2018. Pasjonatka kultury krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, feminizmu arabskiego, reżimów politycznych i migracji w Maghrebie.
  Promotor: prof. SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska 
 • mgr Aleksandra Tołczyk - absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne oraz studiów podyplomowych na kierunku analiza informacji w zarządzaniu bezpieczeństwem w Collegium Civitas w Warszawie. Laureatka w Ogólnopolskim konkursie Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na najlepszą pracę doktorską, magisterską lub licencjacką z dziedziny bezpieczeństwa wewnętrznego państwa (edycja 2016/2017). Zainteresowania naukowe: przeciwdziałanie radykalizacji na obszarze USA i Wielkiej Brytanii, rola zakładów karnych jako miejsc sprzyjających radykalizacji.
  Promotor: prof. SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska