Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej :
KES - Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej

Laureaci konkursu „Książka Historyczna Roku” z SGH

2018-11-21 kategoria: informacja 

Dr Jerzy Łazor, pracownik Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej, został lauretem XI konkursu „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego. Jego opracowanie pamiętników Stanisława Wojciechowskiego „Moje wspomnienia“ zostało uhonorowane w kategorii „Najlepsze wspomnienia dotyczące historii Polski i Polaków w XX wieku”. Książka ta jest V tomem wydanym w serii 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI. Wspomnienia i pamiętniki przygotowanej przez Muzeum Historii Polski. 

[więcej informacji o publikacji na stronie Muzeum Historii Polski]

Stanisław Wojciechowski pełnił funkcję prezydenta RP w latach 1922–1926. Wcześniej, w trudnych pierwszych miesięcach niepodległości, zajmował kluczowe stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych. Wojciechowski był wieloletnim pracownikiem Wyższej Szkoły Handlowej, a następnie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wystawa poświęcona jego postaci, "Stanisław Wojciechowski. Prezydent z SGH" jest obecnie eksponowana w krużgankach trzeciego piętra gmachu głównego uczelni.

                   
 

Jednocześnie dr hab. Andrzej Zawistowski, również pracujący w Katedrze Historii Gospodarczej i Społecznej, uzyskał w tym samym konkursie honorowe wyróżnienie za swoją książkę „Bilety do sklepu. Handel reglamentowany w PRL“ w kategorii „Najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku”. Wydawcą monografii jest Wydawnictwo Naukowe PWN. Praca została wcześniej uznana za najlepszą książkę historyczną I półroczu 2018 (nagroda internautów w kategorii Okiem badacza) w Plebiscycie Historia Zebrana organizowanym przez histmag.org i granice.pl

[więcej informacji o publikacji na stronie Wydawnictwa Naukowego PWN]

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia