Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
LogowanieBoguslaw_Pietrzak.jpg

Prof. zw. dr hab.  Bogusław Pietrzak


Kierownik Katedry Skarbowości oraz
Zakładu Finansów Publicznych Zainteresowania badawcze
:
współczesne systemy finansowe ze szczególnym uwzględnieniem systemów bankowych (bankowości komercyjnej i bankowości centralnej z realizowaną przez banki centralne polityką pieniężną).

Teoretyczne umiejętności pracy na uczelni łączy z praktyką pracując od wielu lat w Narodowym Banku Polskim, obecnie jako Kierownik Biura Informacji Naukowej i Zarządczej, w Instytucie Ekonomicznym. Jest także Zastępcą Redaktora Naczelnego czasopisma "Bank i Kredyt" oraz sprawuje opiekę merytoryczną nad serią wydawniczą NBP "Materiały i Studia". Ma na swoim koncie bogaty dorobek publikacji, zarówno artykułów, jak i pozycji książkowych.

Za osiągnięcia w dziedzinie dydaktyczno-wychowawczej oraz badań naukowych otrzymał wielokrotnie nagrody Ministra, a w 2004 r. także odznakę „Za zasługi dla bankowości RP”. Jest Członkiem Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk oraz Członkiem Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości.

Jest wychowawcą wielu specjalistów z zakresu finansów i bankowości zajmujących poważne stanowiska tak w placówkach sfery naukowej, jak i w jednostkach praktyki gospodarczej.


Prowadzone zajęcia i seminaria
:
  • Zajęcia na studiach jedno- i dwustopniowych: zobacz tutaj
  • Seminaria: L188, M188 - System bankowy – bankowość centralna i komercyjna. Polityka monetarna i budżetowa. Relacje między elementami polityki finansowej i polityki gospodarczej państwa oraz poszczególnymi jej segmentami. Dostosowanie systemu bankowego i polityki monetarnej do wymogów UE.
  • Studia doktoranckie: Finanse i system finansowy w gospodarce
  • Studia Podyplomowe: System bankowy
Skomentuj tę stronę