Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Studiów Międzynarodowych : Instytut Studiów Międzynarodowych | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Instytut Studiów Międzynarodowych
 

 Instytut Studiów Międzynarodowych

 Instytut Studiów Międzynarodowych jest jednym z pięciu instytutów Kolegium Ekonomiczno-Społecznego. Powstał w roku 1996 z przekształcenia istniejącego od 1962 roku i założonego przez profesora Michała Kaleckiego Zakładu Krajów Rozwijających się, który w latach 1970. i 1980. koordynował całość polskich badań nad Trzecim Światem.

W październiku 2013r. do ISM włączona została Katedra Bezpieczeństwa Międzynarodowego, przekształcając się w Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

1 stycznia 2020 r. do ISM włączona została Katedra Studiów Politycznych. Nadana została nowa struktura wewnętrzna Instytutu Studiów Międzynarodowych:

1) Katedra Studiów Politycznych;

2) Zakład Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej;

3) Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego;

4) Zakład Międzynarodowej Polityki Ekonomicznej.​


Celem działania Instytutu jest interdyscyplinarne badanie międzynarodowych procesów gospodarczych, politycznych, społecznych i kulturowych, i ich interpretacja na potrzeby dydaktyki.                

 

 

 Informacje

 

IX webinarium z cyklu „SGH w UE, UE w SGH”

Tematem IX webinarium z cyklu „SGH w UE, UE w SGH” będzie „Polacy w instytucjach Unii Europejskiej – strategia zwiększania polskich wpływów”.

więcej

Zielona odpowiedzialność biznesu w świecie wzrostu

Prof. Małgorzata Molęda-Zdziech w dyskusji panelowej postara się odpowiedzieć m.in. na pytanie jaką odpowiedzialność za katastrofę ekologiczną ponoszą wielkie korporacje?

więcej

Warsztaty dla autorów

W imieniu Polskiego Oddziału PRME oraz Zakładu Międzynarodowej Polityki Ekonomicznej serdecznie zapraszam do udziału w bezpłatnych warsztatach dla autorów pragnących publikować w wysokopunktowanych czasopismach naukowych. Warsztaty są częścią międzynarodowego programu World Tour Research Development Program.

więcej

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Kierownik jednostki