Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej : Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KES - Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej
 

 Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej

 
Kierowana przez prof. Wojciecha Morawskiego Katedra należy do czołowych polskich jednostek badawczych w zakresie historii gospodarczej i społecznej. Jej zespół prowadzi badania nad historią finansów, gospodarki centralnie kierowanej, okresu międzywojennego, polityki społecznej a także dziejów transformacji. W ostatnich latach pracownicy Katedry zostali uhonorowali prestiżowymi nagrodami branżowymi: Nagrodą Klio, Nagrodą im. Oskara Haleckiego "Książka Historyczna Roku" oraz Nagrodą im. Franciszka Bujaka dla najlepszej książki z zakresu historii gospodarczej i społecznej. Realizują również granty badawcze Narodowego Centrum Nauki i Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. 

W rozwoju polskiej historii gospodarczej i społecznej Katedra odwołuje się do wzorów jej twórców i wieloletnich pracowników, którzy tworzyli podwaliny pod dzisiejsze badania: m.in. Andrzeja Grodka, Zbigniewa Landaua i Jerzego Tomaszewskiego.
 

 Informacje

 

Ukraińsko-Polskie Forum Historii Gospodarczej i Społecznej

Już 2 grudnia 2022 r. o godzinie 9:00 w sali 151G zaczyna się III Ukraińsko-Polskie Forum Historii Gospodarczej i Społecznej organizowane przez Katedrę Historii Gospodarczej i Społecznej SGH

więcej

Historia finansów w Centrum Pieniądza NBP

Katedra Historii Gospodarczej i Społecznej SGH zaprasza na oprowadzanie po Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, 13 listopada 2021 roku w godzinach 12:00–14:00. Zwiedzanie poprowadzi prof. dr hab. Wojciech Morawski. Zbiórka o godzinie 11:50 pod Centrum Pieniądza (ul. Świętokrzyska 11/21). Liczba miejsc ograniczona.

więcej

Stypendium naukowe dla magistranta

Stypendium naukowe dla magistranta w ramach kierowanego przez dr. Jerzego Łazora projektu „Ekonomia polityczna francuskiego kapitału w międzywojennej Polsce” otrzymał pan Antoni Grześczyk.

więcej

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Kierownik Katedry