Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Seminarium (12.03.2018) - ewaluacja w polityce publicznej

2018-02-26 kategoria: informacja panel spotkanie 

Pracownicy Katedry Polityki Publicznej zapraszają na kolejne seminarium/dyskusję – 12 marca 2018 (poniedziałek), g. 16.30. Tym razem przedmiotem zainteresowania będzie zagadnienie ewaluacji w polityce publicznej.

Wprowadzenie do dyskusji wygłosi  mgr Magdalena Kocejko, doktorantka Kolegium Ekonomiczno-Społecznego SGH i ewaluatorka programów społecznych. 

Poruszone zostaną zagadnienia związane z definiowaniem samej ewaluacji, jej obszarów i celów, a także przedstawione zostaną różne podejścia teoretyczne do ewaluacji i  etapy rozwoju tej dziedziny.

Przykładowe zagadnienia: 

  • Ewaluacja ewaluacji - w jaki sposób ewaluacja może być przedmiotem analizy w naukach o polityce publicznej? Co może być przedmiotem badań i analiz? 
  • Pomiędzy rozwojem umiejętności a dyscypliną naukową - w Polsce ewaluacja rozwija się przede wszystkim jako pewna praktyczna umiejętność i rzadko jest przedmiotem naukowych rozważań. Jakie są konsekwencje takiego stanu rzeczy? Jakie są sposoby wyjścia z tego impasu? 
  • ·Ewaluacja w poszczególnych politykach publicznych - faktyczne narzędzie poprawy jakości czy tylko obowiązek, który nie przynosi korzyści? Jak wzmocnić pozycję ewaluacji w poszczególnych politykach? Czy w Polsce jest to w ogóle możliwe/potrzebne? Jakie są bariery rozwoju ewaluacji? 

 Zapraszamy 12 marca 2018 (poniedziałek), godzina 16.30, w budynku SGH przy ulicy Wiśniowej 41, pokój 66B.

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.