Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

URUCHOMIENIE MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU

2017-06-14 kategoria: granty 

​W styczniu 2017 r. prof. Andrzej Zybała uczestniczył w inauguracyjnym spotkaniu komitetu sterującego projektu pt. Development o f Direct Workers Participation and its' Impact on Industrial Relations at Company Level (VS/2016/0305). Oznaczało to uruchomienie prac w jego ramach.

Spotkanie odbyło sie w Sofii, w siedzibie koordynatora projektu - Konfederacji Niezależnych Związków Zawodowych w Bułgarii (CITUB). W skład konsorcjum poza SGH, wchodzą jeszcze badacze z Wielkiej Brytanii, Włoch, Irlandii, Bułgarii i Cypru.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2016 r. Komisja Europejska ogłosiła wyniki konkursu na granty w ramach wezwania do składania aplikacji „Information, consultation and participation of representatives of undertakings” (VP/2013/003). Grant uzyskało powyższe konsorcjum.

Podczas spotkania w Sofii przedmiotem dyskusji były założenia metodologiczne, w oparciu o które realizowane będą badania empiryczne. Uzgodniono definicję najważniejszego pojęcia w projekcie czyli „bezpośredniej partycypacji”. 
Dyskutowano również o treści kolejnych spotkań komitetu sterującego, a także treści trzech planowanych seminariów europejskich.

Pierwsze z seminariów odbędzie się w połowie maja tego roku Londynie. Zorganizują je brytyjscy członkowie konsorcjum pracujący na co dzień w Royal Holloway, będący częścią Uniwersytetu Londyńskiego. Uczestniczyć w nim będzie około 20 osób, w tym miejscowi eksperci zaproszeni przez organizatorów.

W planie seminarium są prezentacje zewnętrznych ekspertów na temat bezpośredniej partycypacji w przedsiębiorstwach oraz prezentacje członków konsorcjum na temat problematyki stosunków przemysłowych swoich krajów. SGH będzie reprezentował prof. A. Zybała i dr R. Towalski. Realizację projektu w ramach SGH silnie i skutecznie wspiera Mateusz Czepielewski z Działu Obsługi Projektów SGH. ​

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.