Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Katedra Polityki Publicznej :
Katedra Polityki Publicznej

Nowy numer „Studiów z Polityki Publicznej”, KES SGH

2018-06-14 kategoria: informacja 

Do przeczytania jest 5 tekstów akademickich, recenzja oraz obszerna dyskusja redakcyjna. Dyskusja na temat roli analizy społeczno-ekonomicznej w podejmowaniu decyzji publicznych (czyli do jakiego stopnia rządzący kierują się wiedzą ekspercką podejmując decyzje w ważnych sprawach publicznych).

Dariusz Standerski, analizuje wybrane aspekty „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”. 

Rafał Bakalarczyk, analizuje istotne wymiary polityki senioralnej, w tym przede wszystkim - usługi opiekuńcze.

Małgorzata Wenclik poświęciła tekst problematyce polskiej edukacji zawodowej i pomaga w zrozumieniu zmian, które tu zachodzą.

Artur Nowak-Far podejmuje kolejne niezmiernie ważne zagadnienie polityki ochrony środowiska i jej międzynarodowe uwarunkowania. Koncentruje się na tak zwanej środowiskowej krzywej Kuznetsa, która obrazuje prawidłowości w korelacji między rozwojem gospodarczym a intensywnością oddziaływania aktywności ekonomicznej na środowisko.

Agnieszka Kulesa, napisała tekst o polityce migracyjnej. Pokazuje możliwe sposoby jej konceptualizacji.

Debata redakcyjna dotyczy tego w jakim zakresie można mówić, że decyzje publiczne oparte są na analizach społeczno-ekonomicznych.

Swoje opinie i obserwacje przekazali zarówno praktycy posiadający doświadczenia pracy w administracji publicznej, jak i teoretycy zagadnienia (Marcin Sakowicz [KSAP], Marcin Zawicki [Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie], Barbara Więckowska [SGH, Ministerstwo Zdrowia], Adam Jasser, Karol Olejniczak [UW]). 
Zapraszam do czytania!

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia