Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Wokół życia i dorobku prof. Jacka Szlachty

2022-10-04 kategoria: informacja 

28 września 2022 r. w Katedrze Polityki Publicznej odbyło się zebranie naukowe, którego celem było podsumowanie pracy w kończącym się roku akademickim oraz  plany na rok kolejny. Podsumowanie w sposób szczególny koncentrowało się na osobie Pana prof. Jacka Szlachty. Z tego też powodu uczestnikiem zebrania był także Dziekan Kolegium Ekonomiczno-Społecznego prof. Piotr Błędowski. Była po temu szczególna okazja, gdyż Pan Profesor Jacek Szlachta w czerwcu br. podczas Święta SGH został uhonorowany odznaką „Zasłużeni dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie”.  Odznaczenie przyznawane jest szczególnie zasłużonym pracownikom za wybitne osiągnięcia oraz pracę na rzecz naszej uczelni.

Pan Profesor całe swoje życie naukowe był związany ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Tu uzyskiwał kolejne stopnie i tytuły, prowadził badania naukowe i projekty (w tym szczególnie międzynarodowe) oraz przygotowywał publikacje, na których wychowało się kilka pokoleń naukowców i praktyków specjalizujących się w integracji europejskiej i polityce regionalnej.  Podczas zebrania przypomnieliśmy sobie główne osiągnięcia Pana Profesora  - te związane z SGH, ale i z drugim miejscem, które wpływało na drogę naukową Pana Profesora i które Pan Profesor kształtował, czyli Komitetem Przestrzennego Zagospodarowania Kraju Polskiej Akademii Nauk (prof. Jacek Szlachta jest jego członkiem nieprzerwanie od 1987 roku, a wiceprzewodniczącym od 1999 roku).


Formalnie, od 1 października br., zmienił się status Pana prof. Jacka Szlachty w naszej Katedrze – jest on obecnie professor emeritus SGH – ale nie zmieniło to naszego nastawienia i nadziei na dalszą współpracę z Panem Profesorem. Mamy przekonanie, że współpracując i chcąc nauczyć się od Pana jak najwięcej, także i my jako Zespół Katedry będziemy dla Pana Profesora Szlachty inspiracją do dalszej aktywności.

Koleżanki i Koledzy z Katedry Polityki Publicznej SGH

Do pobrania: prezentacja o życiu i dorobku prof. Jacka Szlachty


Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia