Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Warsztaty naukowe dot. doskonalenia umiejętności badawczych

2021-10-28 iem kategoria: informacja konferencja warsztat 

Wszystkich zainteresowanych doskonaleniem umiejętności badawczych oraz dyskusją na temat prowadzenia badań naukowych, w szczególności doktorantów i młodych pracowników nauki, zapraszamy do udziału w warsztatach temu poświęconych, które przeprowadzi Ian Wooton, profesor ekonomii i prodziekan w Strathclyde Business School, University of Strathclyde w Glasgow. Prof. I. Wooton jest uznanym autorytetem w dziedzinie ekonomii międzynarodowej, zaś jego zainteresowania badawcze i publikacje dotyczą przede wszystkim teorii i polityki handlu międzynarodowego, w tym geografii ekonomicznej, dyskryminacyjnych porozumień handlowych i unii celnych, handlu i środowiska, międzynarodowej i międzysektorowej mobilności czynników produkcji oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych i przedsiębiorstw wielonarodowych. Jest współzałożycielem European Trade Study Group (ETSG), najważniejszej na świecie dorocznej konferencji na temat handlu międzynarodowego. 

W trakcie warsztatu zatytułowanego „A researcher’s life: good luck and taking the road less travelled”, prof. I. Wooton opowie o własnych doświadczeniach i podejściu do badań oraz odpowie na pytania. Następnie odbędą się konsultacje naukowe prac zgłoszonych wcześniej przez doktorantów i młodych pracowników naukowych.

Warsztaty odbędą się 18 listopada (czwartek) w sali G-103 oraz online w dwóch turach: pierwsza (w tym wystąpienie profesora I. Wootona) w godz. 11:00-12:30, druga w godz. 13:30-15:00. W godz. 12.30-13.30 przewidziany jest lunch.  

 

Warsztaty odbywają się w ramach konferencji naukowej uświetniającej Jubileusz 60-lecia Instytutu Ekonomii Międzynarodowej. 

 

Udział jest bezpłatny, prosimy o rejestrację wszystkich zainteresowanych udziałem na miejscu lub online do 12 listopada za pomocą tego formularza​.


Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia