Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

SEMINARIUM ZAKŁADU UNII EUROPEJSKIEJ - 22 CZERWCA, 15.30

2022-06-07 kategoria: spotkanie 

Zakład Unii Europejskiej Instytutu Międzynarodowej Polityki Gospodarczej SGH ma przyjemność zaprosić na seminarium naukowe pt. 

„Wdrażanie Zielonego Ładu Europejskiego w warunkach gospodarki postcovidowej i wojny na Ukrainie”.

Seminarium odbędzie się 22 czerwca o godz. 15:30 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, bud. C sala 5C, w formie stacjonarnej. 

W dyskusji udział wezmą: 
dr hab. prof. SGH Grażyna Wojtkowska-Łodej, Dyrektor Instytutu Międzynarodowej Polityki Gospodarczej
dr Przemysław Biskup, adiunkt w Zakładzie Unii Europejskiej Instytutu Międzynarodowej Polityki Gospodarczej oraz analityk w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych 
Bartosz Bieliszczuk, specjalista w Departamencie Relacji Międzynarodowych, Polska Grupa Energetyczna
dr hab. prof. SGH Ewelina Szczech-Pietkiewicz, kierowniczka Zakładu Unii Europejskiej Instytutu Międzynarodowej Polityki Gospodarczej jako moderatorka. 

Tematyka poruszona w czasie dyskusji skupi się na aktualnym stanie wdrażania Europejskiego Zielonego Ładu, a w szczególności przyszłych perspektywach tego procesu. Aktualne szokowe zmiany, jak pandemia i wojna w Ukrainie, odbiły się silnie na gospodarce, w tym rynkach zaangażowanych w osiąganie celów wzrostu zrównoważonego oraz realizację polityki klimatycznej i energetycznej. W związku z tym, chcielibyśmy zaproponować podzielenie się refleksjami na temat wpływu, jaki na Europejski Zielony Ład mają te czynniki zewnętrzne: zarówno w wymiarze gospodarki Polski, jak i całej Unii Europejskiej. Liczymy na to, że Prelegenci i uczestnicy seminarium przybliżą nas do odpowiedzi na pytania o to jaki kształt EZŁ jest pożądany w aktualnych uwarunkowaniach, czy konieczne są zmiany w tym procesie i czy szoki, jakich doświadcza gospodarka europejska są szansą czy zagrożeniem dla Europejskiego Zielonego Ładu. 

Seminarium kierowane jest do pracowników naukowych i studentów zainteresowanych współczesnym procesem integracji europejskiej oraz praktyków rynków związanych z realizacją celów wzrostu zrównoważonego w Europie. 


Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia