Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Konferencje i seminaria : Konferencje i seminaria – Instytut Ekonomii Międzynarodowej | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KGS - Instytut Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych - Konferencje i seminaria
 

 Konferencje i seminaria naukowe organizowane przez Instytut Ekonomii Międzynarodowej

 


Jubileuszowa Konferencja Naukowa 18.11.2021 "Polska w gospodarce światowej - szanse i zagrożenia"

18 listopada 2021 roku w SGH odbyła się jubileuszowa konferencja, z okazji 60 lat istnienia Instytutu Ekonomii Międzynarodowej.

W czasie konferencji odbyły się warsztaty dla doktorantów i młodych pracowników nauki (do pięciu lat po uzyskaniu stopnia doktora). 

Warsztaty poświęcone były metodyce pracy badawczej, a gościem specjalnym warsztatów był prof. Ian Wooton z Uniwersytetu Strathclyde, wybitny badacz handlu międzynarodowego i nauczyciel akademicki.


Gościem specjalnym na seminarium naukowym Instytutu Ekonomii Międzynarodowej 6 Maja 2021 był Profesor Gene Grossman z Uniwersytetu Princeton. Wygłosił on ciekawy wykład na temat „Policy and Natural Disruptions to Global Supply Chains”.​


Seminarium naukowe z Prof. Markusem Kerberem

18 Czerwca 2020 roku odbyło się seminarium naukowe z Prof. Markusem Kerberem „State and Economy in the Corona Crisis: The political economy of external demand and supply shocks.


Seminarium naukowe nt. Klimat inwestycyjny w Syrii odbyło się w dn. 27 listopada 2019 r. o godz. 15:30 w sali 134 bud. M w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wydarzenie to było kontynuacją cyklu seminariów naukowych, które organizuje Kolegium G​ospodarki Światowej SGH. Z referatem wystąpił Prof. Dr Moustafa El-Abdallah Al Kafry, autor książki pt. „Gospodarki krajów arabskich w XXI wieku”. Wystąpienie było wstępem do dyskusji nt. niekorzystnego klimatu inwestycyjnego przed którymi stoją kraje rozwijające się, w tym Syria.


Dialog Obywatelski "Relacje UE-USA – sytuacja obecna i perspektywy na przyszłość" z udziałem Dyrektora Ignacia Garcii Bercero

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, aby bezpośrednio kontaktować się z obywatelami krajów UE, wsłuchiwać się w ich opinie i reagować na uwagi.​


20. konferencja ETSG​

​W dniach 13–15 września 2018 r. w SGH odbyła się doroczna, jubileuszowa, bo już 20. konferencja European Trade Study Group (ETSG). Przewodniczącą lokalnego komitetu ETSG Warsaw 2018 była prof. Elżbieta Czarny (jedyna Polka należąca do Komitetu Naukowego ETSG), zaś komitet organizacyjny tworzyli: dr hab., prof. SGH Andżelika​ Kuźnar (przewodnicząca), dr hab., prof. SGH Eliza Przeździecka i dr Paweł Folfas. 


Wpływ Transatlantyckiego Partnerstwa Handlowo-Inwestycyjnego (TTIP) na międzynarodową  współpracę gospodarczą. Wnioski dla państw członkowskich UE z Europy Środkowej i Wschodniej (30.11-01.12.2015 r.)​

W dniach 30.11.–1.12.2015 r. w SGH odbyła się międzynarodowa konferencja „Wpływ Transatlantyckiego Partnerstwa Handlowo-Inwestycyjnego (TTIP) na międzynarodową współpracę gospodarczą. Wnioski dla Państw Członkowskich UE z Europy Środkowej i Wschodniej”. Stanowiła ona zwieńczenie projektu OPUS Narodowego Centrum Nauki (DEC-2013/09/B/HS4/01488), kierowanego przez prof. Elżbietę Czarny. 


EU-China Trade and Economic Relations in the Post-Crisis Era (21-22.11.2013 r.)

W dniach 21 i 22 listopada odbyła się konferencja pt: "EU-China Trade and Economic Relations in the Post-Crisis Era" organizowana przez Katedrę Integracji Europejskiej im. J. Monneta. W pracach organizacyjnych uczestniczyli pracownicy i doktoranci Instytutu MSG. 


Nowe procesy w gospodarce światowej (17-18.10.2013 r.)

W dniach 17 i 18 października 2013 r. odbyła się konferencja pt: „Nowe procesy w gospodarce światowej. Wnioski dla Polski.” zorganizowana przez Instytut Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Konferencja objęta została patronatem Ministra Gospodarki oraz Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.