Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Studenckie Koła Naukowe : Studenckie Koła Naukowe – Instytut Ekonomii Międzynarodowej | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KGS - Instytut Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych - Studenckie Koła Naukowe
 

 SKN MSG

 

SKN MSG serdecznie zaprasza na konferencję pt. "Kursy walut - lepiej wróżyć czy prognozować?", która odbędzie się 10 grudnia o godzinie 19:00 w Auli II budynku C, Szkoły Głównej Handlowej.

Na spotkaniu poznają Państwo opinie teoretyków i praktyków na temat realnych możliwości przewidywania zmian kursów walutowych oraz charakterystyki pracy dealera walutowego. Omawiane będą również zagadnienia związane z wykorzystywanymi w praktyce strategiami i modelami, na których pracują uczestniczy rynków walutowych oraz ich skuteczność.

Naszymi prelegentami będą:
- Radosław Wierzbicki, od ponad 3 lat dealer korporacyjny w mBanku (dawnym BRE Banku) odpowiedzialny za współpracę w zakresie transakcji walutowych, opcji walutowych, transakcji na stopę procentową. Wcześniej dealer w Noble Securities. Doktorant Uniwersytetu Warszawskiego.
- Kamil Maliszewski, Analityk rynków walutowych i CFD w Domu Maklerskim mBanku. Przedmiotem jego zainteresowań są rynki walutowe i makroekonomia, procesy polityczne i przemiany w Unii Europejskiej oraz Strefie Euro. W ostatnim czasie interesuje się także reformami gospodarczymi w Japonii. Działa naukowo na Uniwersytecie Warszawskim zajmując się prawem rynków kapitałowych. Redaktor prowadzący serwis mNews DM mBanku
- dr Marcin Menkes, Kierownik Podyplomowego Studium Prawa i Ekonomii Rynków Kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej, zajmuje się kwestiami związanymi z zarządzaniem gospodarką, międzynarodowym prawem gospodarczym oraz innymi kwestiami prawnomiędzynarodowymi.

Do zobaczenia 10 grudnia!
SKN Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych 
 

Studenckie Koło Naukowe Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych działało w latach 1995-2008 przy Kolegium Gospodarki Światowej w Szkole Głównej Handlowej.

Za cel swojego działania Koło przyjęło poszerzanie wiedzy studentów na temat problemów międzynarodowych, a także nawiązywanie kontaktów z organizacjami i innymi instytucjami umożliwiającymi praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy.

Obecnie trwają prace nad rekatywacją SKN Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych
 
Zapraszamy wszystkich studentów do aplikowania do reaktywującego się Studenckiego Koła Naukowego Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych! Poszukujemy otwartych, komunikatywnych i pomysłowych osób, które chcą brać udział w realizacji fascynujących projektów i poznać ludzi podobnych do siebie.
Jesteśmy grupą studentów SGH, która che podtrzymywać tradycje działalności SKN MSG. W naszych szeregach znajdują się ambitne, pracowite i kreatywne osoby kształcące się zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich. Przedmiotem działalności SKNu są szeroko rozumiane międzynarodowe stosunki gospodarcze - interesują nas zarówno aspekty biznesowo-handlowe, jak i kultura poszczególnych krajów, czy części kontynentów. Swoje działania skupiamy na celu, którym jest szerzenie idei współpracy gospodarczej między państwami, promowanie zasad tolerancji międzykulturowej a także rozwój wiedzy na temat procesów ekonomicznych mających miejsce na arenie światowej.
 
Jeżeli chcecie dołączyć do naszego zgranego zespołu napiszcie do nas wiadomość na fb​, w której znajdzie się:
- imię i nazwisko
- numer albumu
- kilka zdań o sobie i o tym, dlaczego chcecie dołączyć do naszego zespołu.

 
 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.