Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Instytut Międzynarodowej Polityki Gospodarczej :
Instytut Międzynarodowej Polityki Gospodarczej

Nagroda KNF dla dr. Michała Konopczaka

2013-10-21 kategoria: informacja 

​Rozprawa doktorska dr. Michała Konopczaka została uznana za najlepszą w konkursie organizowanym przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). KNF co roku przyznaje „Nagrodę Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego”. Celem konkursu jest stymulowanie rozwoju polskiej nauki w tej dziedzinie.

Wyniki tegorocznej edycji ogłoszono podczas drugiego dnia II Polskiego Kongresu Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2013. Kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Lesława Gajka, wiceprzewodniczącego KNF, pierwszą nagrodę przyznała dr. Michałowi Konopczakowi za rozprawę doktorską pod tytułem „Ocena ryzyka kredytowego Polski metodą roszczeń warunkowych”, przygotowaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Zenona Marciniaka.

Autor przedstawił w swojej pracy jeden ze sposobów pomiaru i oceny ryzyka kredytowego kraju na przykładzie Polski. To zagadnienie nabrało szczególnego znaczenia w ostatnich latach w obliczu problemów finansów publicznych wielu krajów oraz związanych z tym zagrożeń dla stabilności systemu finansowego. Zastosowanie metody opisanej przez dr. Konopczaka pozwala na uzyskiwanie wiarygodnych oszacowań ryzyka kredytowego kraju, w tym również w okresach zaburzeń na rynkach finansowych.

Michał Konopczak jest adiunktem w Zakładzie Międzynarodowego Zarządzania Finansowego w Instytucie Handlu Zagranicznego i Studiów Europejskich oraz zastępcą naczelnika wydziału w Departamencie Systemu Finansowego w Narodowym Banku Polskim. Interesuje się przede wszystkim rozwojem i stabilnością rynków finansowych, w tym rynku instrumentów pochodnych, analizą ryzyka kredytowego kraju, a także szeroko rozumianą inżynierią finansową.

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.