Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Zakład Międzynarodowej Polityki Finansowej : Zakład Międzynarodowej Polityki Finansowej | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Zakład Międzynarodowej Polityki Finansowej
 

 Zakład Międzynarodowej Polityki Finansowej

 
​Witamy na stronie Zakładu Międzynarodowej Polityki Finansowej! 
 
W Zakładzie prowadzimy badania służące poszerzaniu wiedzy z zakresu ekonomicznych i prawnych aspektów funkcjonowania międzynarodowych rynków i instytucji finansowych.  W polu naszego zainteresowania naukowego znajdują się w szczególności polityka pieniężna oraz stabilność systemów finansowych. Badamy m.in. politykę makroostrożnościową EBC i interakcje z innymi politykami gospodarczymi oraz zarządzanie ryzykiem kredytowym kraju. Analizujemy koordynację polityki gospodarczej w skali międzynarodowej, w tym system zarządzania gospodarczego w Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem koordynacji fiskalnej.  

Uczestniczymy w pracach organizacyjnych na rzecz Uczelni. Należą do nich m.in. kierowanie studiami doktoranckimi w Kolegium; koordynowanie przedmiotów, reprezentowanie SGH w organizacjach międzynarodowych (EDAMBA, CESEENet); członkostwo w kapitule stypendium im. Judyty i Bronisława Blassów.  

Oferujemy zajęcia dydaktyczne na wszystkich stopniach kształcenia. W zakładce "oferta dydaktyczna" umieścilićmy listę prowadzonych przedmiotów zgodnie z bieżącym informatorem.
 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Kierownik zakładu