Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Katedra Ekonomii II

 

Witamy na stronie internetowej Katedry Ekonomii II. Zapraszamy do zapoznania się z jej zawartością.

 

 Informacje

 

Prezentacja raportu „Nowy model wzrostu dla państw EU-CEE”

13 października o godzinie 19:00 w Auli II w budynku C odbędzie się prezentacja i dyskusja nad raportem „Nowy model wzrostu dla państw EU-CEE”. Raport został przygotowany przez naukowców z Wiedeńskiego Instytutu Międzynarodowych Porównań Gospodarczych (WIIW).

więcej

Dr Marcin Wroński laureatem Stypendium Ministra

​Dr Marcin Wroński zatrudniony w Katedrze Ekonomii II został laureatem Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców. Stypendium przyznawane jest naukowcom poniżej 35 roku życia, na podstawie ich osiągnięć naukowych.

więcej

Nagroda MEiN za osiągnięcia naukowe dla pracowników Katedry

Pracownicy Katedry Ekonomii II otrzymali nagrodę zespołową Ministra Edukacji i Nauki​ za znaczące osiągnięcia w dziedzinie działalności naukowej za książkę "Diversity of Patchwork Capitalism in Central and Eastern Europe"

więcej

Badania statutowe 2008-2013

​W latach 2008-2013 prof. dr hab. Ryszard Rapacki nadzorował realizowane w Kolegium Gospodarki Światowej badania statutowe w tematach: I. Instytucjonalne determinanty rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce oraz krajach Europy Środkowej i Wschodniej na tle tendencji światowych. II. Ekonomia członkostwa w Unii Europejskiej oraz transformacji systemowej w Polsce i w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

więcej

Grant KBN - 2001-2002

W latach 2001-2002 w Katedrze Ekonomii II realizowany był grant KBN dotyczący fuzji i przejęć w polskim systemie bankowym. Kierownikiem badania był prof. dr hab. Ryszard Rapacki, a głównym wykonawcą dr hab. Jacek Prokop, prof. SGH.

więcej

Projekt badawczy NBP - 2012

Realna konwergencja oraz wpływ polityki pieniężnej na wzrost gospodarczy krajów Unii Europejskiej: analiza stabilności czasowej i próba identyfikacji punktów zwrotnych z użyciem metod bayesowskich

więcej

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Kierownik Katedry