Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie

Prof. Krzysztof Obłój laureatem nagrody Kolegium

2018-11-27 kategoria: informacja nagroda 

Tegorocznym laureatem Nagrody Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie, decyzją Kapituły Konkursu, został prof. dr hab. Krzysztof Obłój za książkę "Praktyka strategii firmy. Jak zarządzać przeszłością, radzić sobie z teraźniejszością i tworzyć przyszłość”. Gala z okazji wręczenia Nagrody odbyła się w gmachu Biblioteki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie 22 listopada 2018 r.

Gospodarz wieczoru prof. Roman Sobiecki, Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, przywitał licznie zgromadzonych gości, wśród których byli między innymi Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Sebastian Skuza i Rektor SGH prof. Marek Rocki. Następnie nagrodę, którą tradycyjnie już jest pióro wieczne i grawerowany, pamiątkowy dyplom przekazali na ręce laureata prof. Elżbieta Mączyńska–Ziemacka - Przewodnicząca Kapituły Konkursu, prof. Marek Rocki i prof. Roman Sobiecki.  

 prof Obloj-nagroda.jpg
Prof. dr hab. Krzysztof Obłój, Prof. SGH Marek Rocki, Prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska, Prof. SGH Roman Sobiecki
foto.Maciej Górski, SGH 

Uzasadniając wybór kapituły, prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka podkreśliła zarówno walory teoretyczne oraz użyteczność praktyczną książki. Książka, którą przygotował prof. Krzysztof Obłój wzbogaca wiedzę dotyczącą funkcjonowania przedsiębiorstw, charakteryzuje współczesne trendy w kształtowaniu strategii firm.
 
Odbierając nagrodę prof. Krzysztof Obłój nie krył swojej radości. Dziękując Kapitule za wybór podkreślił, że nagroda ma dla niego ogromne znaczenie i wśród nagród, które otrzymał będzie zajmować szczególne miejsce. Następnie opowiedział, co było inspiracją do napisania książki. Bez zrozumienia przeszłości firmy trudno jest odpowiedzieć na pytanie, skąd biorą się problemy dnia dzisiejszego i co z nimi zrobić w przyszłości. Okazuje się, że kluczowe są czas i instytucjonalne warunki otoczenia, w jakich dana firma powstała i o tym, dlaczego tak się dzieje i co firma może z tym zrobić, napisał w książce „Praktyka strategii firmy. Jak zarządzać przeszłością, radzić sobie z teraźniejszością i tworzyć przyszłość”.

Na zakończenie kilka osób zostało obdarowanych książką z imienną dedykacją od samego laureata prof. Krzysztofa Obłoja. Galę uświetnił koncert Pana Tomasza Grabskiego, który na saksofonie wykonał aranżacje popularnych utworów takich jak Over the rainbow z filmu Czarnoksiężnik z krainy OZ czy Careless Whisper George’a Michaela.

DSC_9862.jpg
foto.Maciej Górski, SGH

Archiwum

 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Masz pytanie?

 
 
Zadaj pytanie:
Telefon:
E-mail:
Imię i nazwisko:
Nazwa instytucji:
Wpisz kod z obrazka powyżej
Dane osobowe będą przetwarzane przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w celu udzielenia odpowiedzi na Pani/Pana pytanie. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych jest dostępnych tutaj

Masz Pytanie?

Wypełnij formularz dostępny on-line. Kliknij NAPISZ.