Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie : Relacja z gali Kolegium
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie
 

 wręczenie nagrody kolegium - relacja

 


W zabytkowych wnętrzach Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie 18 października 2016r. odbyła się Gala z okazji wręczenia nagrody za najlepszą pracę naukową z zakresu nauk o przedsiębiorstwie. Tegorocznym laureatem Nagrody Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie został prof. dr hab. Andrzej Jacek Blikle za książkę "Doktryna jakości - rzecz o skutecznym zarządzaniu".

 

Gospodarz wieczoru prof. Roman Sobiecki – Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie - przywitał licznie zgromadzonych gości. Nagroda Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie za najlepszą pracę naukową z zakresu nauk o przedsiębiorstwie przyznawana jest od roku 2007. Kapituła konkursu przyznaje nagrodę za indywidualną pracę naukową z zakresu nauk o przedsiębiorstwie wnoszącą do dorobku nauk ekonomicznych zarówno istotne wartości teoretyczne jak i praktyczne.
 
Prof. Andrzej Jacek Blikle nagrodę – pióro wieczne - otrzymał z rąk dziekana Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Grawerowany, pamiątkowy dyplom przekazała na ręce laureata przewodnicząca kapituły konkursu prof. Elżbieta Mączyńska – Ziemacka. Uzasadniając wybór kapituły Prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka podkreśliła oryginalność sformułowanych przez autora książki reguł i zasad rządzących przedsiębiorstwem znakomicie wpisujących się z nowoczesną wizję nauk o zarządzaniu. Odbierając nagrodę prof. Andrzej Blikle podkreślił swoją wielką radość i świadomość ogromnego wyróżnienia. Dziękując kapitule za wybór zaznaczył, że ta nagroda ma dla niego ogromne znaczenie i w kolejnym wydaniu książki nie omieszka wspomnieć o tej szczególnej nagrodzie. Książka, którą napisał jest wynikiem jego wieloletnich doświadczeń oraz na bieżąco spisywanych spostrzeżeń i kolejnych rozdziałów, które wydane zostały w postaci książki w 2014r.
 

Niespodzianką dla uczestników Gali było losowanie książki, za którą profesor Blikle został nagrodzony. „Doktryna jakości - rzecz o skutecznym zarządzaniu” znalazła się w rękach 9 szczęśliwych uczestników Gali, którzy otrzymali książki z imienną dedykacją z rąk samego profesora Andrzeja Bliklego. Na zakończenie wieczoru Galę uświetnił koncert zespołu Tomasz Bielski Jazz Orchestra, który wykonał aranżacje znanych amerykańskich jazzowych standardów.