Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Konferencje i seminaria : Ksztalcenie_dla_biznesu_KONFERENCJA_KNOP
Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie  - Konferencje i seminaria
 

 Kształcenie dla biznesu - konferencja 12-13 czerwca 2014

 
Ogólnokolegialna Konferencja
„Kształcenie dla biznesu – cele, modele, formy”
12 – 13 czerwca 2014r, Warszawa, Ośrodek konferencyjno-szkoleniowy BOSS
 
Dzień pierwszy
Konferencję uroczyście otworzył Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie  prof. dr hab. Roman Sobiecki, który przedstawił jej plan i zachęcił uczestników do dyskusji. 
Pierwszą sesję dyskusyjną pt. „Kogo i dla kogo kształcić? - czyli jakie są modele biznesu i jakie są oczekiwania biznesu” prowadził prof. dr hab. Jan Klimek, Dyrektor Instytutu Przedsiębiorstwa. W debacie wzięli udział zaproszeni przedstawiciele biznesu. Swoje wystąpienia zaprezentowali Pani Urszula Gąsior – Prezes Biznes Akademii Ernst & Young oraz Pan Sławomir Lachowski Prezes FM Banku PBP SA.
konferencja_boss_2014.JPG
 
 
Po przerwie, sesję popołudniową otworzył dr Wojciech Kurowski podejmując się przedstawienia koncepcji szkół biznesu na świecie w XXI w i kierunków ich ewoluowania. W drugiej części dyskusji prof. dr hab. Roman Sobiecki – Dziekan Kolegium - odnosząc się do tematu szkół biznesu przedstawił koncepcję takiej szkoły w SGH. W debacie uczestniczyli zaproszeni przedstawiciele Samorządu Studentów Szkoły Głównej Handlowej.
 
W tym czasie pracownicy administracji Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie wzięli udział w szkoleniu, pt. „Efektywna praca w zespole”, którego celem było podnoszenie jakości, efektywności pracy i obsługi klientów wewnętrznych prowadzonym przez dr Agnieszkę Skuzę – Wolińską.
 
Wieczorem  Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie zaprosił uczestników konferencji na uroczystą kolację.  Kolacja przebiegła w niezwykle miłej atmosferze, przy muzyce rozrywkowej i wybornym jedzeniu.
 
Dzień drugi
 
W drugim dniu konferencji podjęty został temat kierunków i specjalności biznesowych jakie może zaoferować studentom środowisko naukowo-dydaktyczne Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Ciekawą dyskusję na ten temat poprowadził dr hab. Gabriel Główka – Prodziekan Kolegium.
 
Zakończenie
Uczestnicy konferencji podkreślali, że problematyka konferencji była niezwykle istotna. W świetle zachodzących na Uczelni procesów podjęcie dyskusji na temat Szkoły Biznesu i zmian w SGH okazało się niezbędne i dostarczyło wielu cennych uwag dotyczących funkcjonowania Kolegium w zmienionej strukturze.