Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Konferencje (archiwum)

 
Wykład prof. Thomasa C. Schellinga zatytułowany „What is the relation between game theory and social science?” był fascynujący. Profesor prowadził uczestników wykładu od podstaw teorii gier (najprostsza macierz wypłat w dylemacie więźnia) poprzez bardziej zaawansowane formy analizy decyzji (takich jak jako funkcji wielu zmiennych lub zmiennej macierzy wypłat) nie za pomocą matematycznych formuł i suchych definicji, ale interesujących przykładów, dotyczących ruchu drogowego, napadu rabunkowego, związków zawodowych, różnego typu transakcji a także wojen, łącznie z groźbą konfliktu nuklearnego. Konstatacja była następująca: ze stosowaniem teorii gier jest jak z mówieniem prozą - nie trzeba sobie zdawać z tego sprawy, to się po prostu robi. Znajomość tematu może jednak ułatwić analizę sytuacji.   

Konferencja „Ekonomia i Prawo upadłości przedsiębiorstw”. Upadłość - zarządzanie przedsiębiorstwem w kryzysie"  Konferencja odbyła się w dniach 25-26 listopada 2010r.  
 
Pierwsza Konferencja Ekonomia i Prawo upadłości przedsiębiorstw - pozycja względem międzynarodowych standardów (First Conference on Law & Economics of Insolvency - Polish practice faces international standards).