Wykład prof. Thomasa C. Schellinga zatytułowany „What is the relation between game theory and social science?” był fascynujący. Profesor prowadził uczestników wykładu od podstaw teorii gier (najprostsza macierz wypłat w dylemacie więźnia) poprzez bardziej zaawansowane formy analizy decyzji (takich jak jako funkcji wielu zmiennych lub zmiennej macierzy wypłat) nie za pomocą matematycznych formuł i suchych definicji, ale interesujących przykładów, dotyczących ruchu drogowego, napadu rabunkowego, związków zawodowych, różnego typu transakcji a także wojen, łącznie z groźbą konfliktu nuklearnego. Konstatacja była następująca: ze stosowaniem teorii gier jest jak z mówieniem prozą - nie trzeba sobie zdawać z tego sprawy, to się po prostu robi. Znajomość tematu może jednak ułatwić analizę sytuacji.
Konferencja „Ekonomia i Prawo upadłości przedsiębiorstw”. Upadłość - zarządzanie przedsiębiorstwem w kryzysie" Konferencja odbyła się w dniach 25-26 listopada 2010r.
Pierwsza Konferencja Ekonomia i Prawo upadłości przedsiębiorstw - pozycja względem międzynarodowych standardów (First Conference on Law & Economics of Insolvency - Polish practice faces international standards).