Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Instytut Przedsiębiorstwa

 
​Instytut Przedsiębiorstwa jest jednostką naukowo-dydaktyczną w strukturze Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 
Profil naukowo-badawczy Instytutu wyznaczają badania nad uwarunkowaniami rozwoju przedsiębiorczości, szczególnie rodzinnej oraz konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów. Wieloletnie projekty badawcze, będące wizytówką Instytutu, dotyczą zmian strukturalnych w polskiej gospodarce, kapitału intelektualnego jako czynnika rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw i regionów, a także oceny atrakcyjności inwestycyjnej polskich regionów.
 
W oparciu o wyniki badań opracowywane są coroczne raporty o atrakcyjności inwestycyjnej polskich regionów, podregionów, powiatów i gmin.
 

 Informacje

 

Prof. Jan Klimek prelegentem na EKG w Katowicach

W dniach 25-27.04.2022 odbył się Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Ostatniego dnia kongresu, 27 kwietnia 2022, prof. Jan Klimek był prelegentem sesji: Człowiek, Rynek pracy, Zarządzanie. Odpowiedzialność i etyka w biznesie.

więcej

Wręczenie nominacji profesorskiej dla Prof. Jana Klimka

W dniu 20 kwietnia 2022 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył nominację profesorską Profesorowi Janowi Klimkowi.

więcej

REKRUTACJA BADACZY DO PRZEDSIĘWZIĘCIA ŻAGLE BIZNESU SGH 2022

Zapraszamy studentów i doktorantów do udziału w zespole badaczy konkursu Żagle Biznesu SGH 2022.

więcej

Ocena poziomu rzeczywistej ochrony praw wierzycieli w Polsce

Grant dla prof. E. Mączyńskiej

więcej

 

 Oferta dydaktyczna

 
 
 
 

 Wydarzenia

 
 

 Struktura

 
 

 Dyrektor Instytutu