Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Toruń

 
558px-POL_Toruń_COA.svg.png Toruń  Toruń1.JPG


 

CENTRUM WSPARCIA BIZNESU w TORUNIU

www.torun.direct

Torun Centrum Wsparcia Biznesu.jpg
 

Toruń należy do najstarszych miast Polski, łącząc wielowiekową tradycję z innowacyjnością i dynamicznym rozwojem. Jako jedna z dwóch stolic województwa kujawsko-pomorskiego, pełni rolę gospodarczego i kulturalnego centrum regionu. Miasto odwiedza co roku ponad półtora miliona turystów z całego świata. Stare Miasto, wpisane w 1997 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, jest sercem Torunia.

 

TORUŃ    doskonała lokalizacja
Toruń posiada doskonałe położenie w centralnej części Polski i Europy. Przez Toruń przebiegają cztery drogi krajowe, a miasto posiada bezpośrednie połączenie z autostradą A1. Przez Toruń przebiega linia kolejowa nr 353 biegnąca od zachodniej do wschodniej granicy Polski. Wisła jest częścią międzynarodowej drogi wodnej E-70. W odległości 30 minut drogi od centrum Torunia znajduje się regionalny międzynarodowy Port Lotniczy w Bydgoszczy. Miasto jest również doskonale skomunikowane z lotniskami w Gdańsku i Warszawie.
 
 
 
 
 
TORUŃ    miasto wiedzy i studentów
 

Toruń to przede wszystkim mieszkańcy. Młodzi, dynamiczni i dobrze wykształceni. Niemal 20% populacji miasta to osoby w wieku 25-34 lata.

Kapitał ludzki w liczbach
  • 40. tys. studentów 
  • 9 wyższych uczelni 
  • 32 tys. studentów UMK 
  • 25 tys. podmiotów gospodarczych w Toruniu 
  • 5 tys. studentów na kierunkach ekonomicznych 
  • 1 tys. studentów kierunków IT, 2 tys. studentów języków obcych 
  • 7,2 stopa bezrobocia w lutym 2016 
  • 305 tys. mieszkańców miasta i powiatu toruńskiego 
  • 1 milion mieszkańców w aglomeracji Bydgoszczy i Torunia BiT City
 

TORUŃ    branże kluczowe

Szczególnie dynamiczny rozwój obserwowany jest w sześciu obszarach: farmaceutycznym, spożywczym, metalowym, chemicznym, logistycznym, a także w sektorze BPO/SSC. 

 
TORUŃ PORUSZA
 

Według „Raportu atrakcyjności inwestycyjnej województw” Toruń uzyskał najwyższą klasę A w kategorii potencjalnej atrakcyjności inwestycyjnej dla wszystkich sekcji gospodarki. Co roku znajdujemy się w czołówce rankingu Forbesa „Miasta atrakcyjne dla biznesu”. Toruń od lat uznawany jest za jedno z miast - liderów jakości życia. Świadczą o tym zarówno opinie samych mieszkańców, jak i badania naukowe, takie jak przeprowadzana cyklicznie ogólnopolska „Diagnoza Społeczna”.

Torun porusza.jpg