Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Rawicz

 

 

herb_Rawicz_svg.png
Rawicz

 

  
 
 
rawicz-zawsze-otwarty.jpg 
 
 
Rawicz zawsze otwarty to hasło, które od 2008 roku przyświeca gminie Rawicz. Jest punktem wyjścia do wszystkich podejmowanych przez samorząd działań. Rawicz otwarty jest na rozwój gospodarki i przedsiębiorczość, innowacje w dziedzinie edukacji, czy sportu oraz na kulturę, tradycje, itd.
 
 
 Rawicz leży w południowo-zachodniej części Wielkopolski. Gmina bardzo dobrze wpisuje się w główne arterie komunikacyjne kraju. W gminie Rawicz krzyżują się S5 z DK 36. Od Wrocławia, leżącego przy autostradzie A4, dzieli nas 65 km; od Poznania natomiast, leżącego przy autostradzie A2 – 100 km. Odległość z Rawicza do Berlina wynosi 300 km. Najbliższymi przejściami granicznymi są: na zachodzie - Zgorzelec-Goerlitz (z Niemcami), na południu: Kudowa Zdrój-Nachod oraz Lubawka-Kralovec (z Czechami). Przez Rawicz przebiega międzynarodowa linia kolejowa Wrocław-Poznań (E 59).
 
 

Jako miasto powiatowe jesteśmy naturalnym ośrodkiem usługowo-przemysłowym z bogatą ofertą instytucji otoczenia biznesu oraz liderem w kreowaniu sprzyjającej rzeczywistości okołobiznesowej. Dbamy o dobre relacje z przedsiębiorcami, angażujemy ich do wspólnych projektów, eventów, działań. Staramy się realnie kształtować kierunki zawodowe pod potrzeby inwestorów. Wsłuchujemy się w głos gminnego biznesu.

 
Do dyspozycji inwestorów i przedsiębiorców jest Biuro Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy, którego zadaniem jest pomoc w przejściu procedur administracyjnych i opieka poinwestycyjna dla inwestora. Gmina posiada tereny inwestycyjne, stanowiące podstrefę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także dwie Strefy Aktywności Gospodarczej – Sierakowo Północ I oraz Tysiąclecia Wschód. Łącznie, posiadamy ok. 85 ha przeznaczonych pod przemysł.
 

 

Rawicz zawsze otwarty na biznes!

 
  • znakomita lokalizacja - dostępność dróg szybkiego ruchu
  • łatwy dostęp do lotnisk: Wrocław, Poznań
  • bardzo dobry stan infrastruktury technicznej
  • wykwalifikowana kadra zainteresowana podjęciem zatrudnienia
  • szeroka oferta kształcenia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych
  • bogata oferta kulturalno-sportowa
  • profesjonalny system obsługi inwestora
 
 

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy:

 

65 546 54 09, 502 285 876

 

inwestor@rawicz.pl