Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Konferencje i seminaria : Konferencje i seminaria – Zakład Otoczenia Biznesu | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
KZiF - Katedra Finansów Przedsiębiorstwa - Konferencje i seminaria
 

 Konferencje i seminaria

 

logo.png


Zapraszamy 12.01.2022 r. na:

X Jubileuszową Konferencję Coachingu

Rozwój osobisty w dobie pandemii

Strona konferncji TUTAJ


***

Seminarium pt. inteligentne organizacje jako nośnik inteligentnych specjalizacji regionalnych

Termin: 30 czerwca 2020 r. godz. 10.00-14.00, miejsce spotkania MS Teams


Szczegółowe informacje: TUTAJ

***


WYDARZENIA CYKLICZNE:***


WYDARZENIA ARCHIWALNE:

IX Konferencja Coachingu 07.05.2019

W dniu 7 maja 2019 r. odbyła się IX Konferencja Coachingowa organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, pod opieką dr Joanny Żukowskiej. Tytułem tegorocznej konferencji była „Siła nawyku”. Wśród prelegentów wystąpili m.in. Ewa Zięcina – Coachwise, Maciej Bennewicz i Anna Prelewicz - Instytut Kognitywistyki, Gaweł Podwysocki – coach ICC. Wykłady dostarczyły ciekawej wiedzy i wielu refleksji na temat kształtowania i zarządzania swoimi nawykami w codziennym życiu. 
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny i aktywny udział w Konferencji. Serdecznie zapraszamy już za rok!

 
07.05.2019_2.jpg07.05.2019_3.jpg VIII Konferencja Coachingu 09.05.2018

DSC_4658.JPG9 maja 2018 r. odbyła się VIII konferencja Coachingu – „Zmiana zaczyna się w mózgu – neuronauka w coachingu”, organizowana przez Zakład Otoczenia Biznesu i SKN Akceleracji. Patronat nad konferencją objął Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie prof. dr hab. Roman Sobiecki oraz Izba Coachingu. Wydarzenie otworzył JM Rektor prof. dr hab. Marek Rocki, Prorektor ds. współpracy z otoczeniem prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska oraz opiekun SKN Akceleracji dr Joanna Żukowska. Wśród prelegentów wysłuchać można było: Macieja Bennewicza, Bartosza Berendta, Paulinę Mechło, Aleksandrę Figurską-Busz, Krzysztofa Bobińskiego, Dariusza Wawrzenieckiego, Mariusza Grudnia i Gawła Podwysockiego. W konferencji wzięło udział 300 uczestników.

Do sukcesu wydarzenia przyczyniły się w szczególności prezes SKN Akceleracji Patrycja Meus oraz doktorantki w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Agnieszka Mikołajewska i Katarzyna Staniszewska.

DSC_4606.JPG DSC_4659.JPG DSC_4613.JPG DSC_4668.JPGDSC_4632.JPG
 
 
 

Seminarium metodyczne w Zakładzie Otoczenia Biznesu 08.12.2017

8 grudnia 2017 r. w Zakładzie Otoczenia Biznesu odbyło się seminarium metodyczne. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wystąpienia dr Jean Eric Pelet z ESCE International Business School w Paryżu, który prowadzi badania w obszarze marketingu rzeczy (IoT) i m-commerce. Wykład dotyczył metod badawczych i dydaktycznych.

Po wystąpieniu odbyła się dyskusja inspirująca uczestników do podjęcia kolejnych wspólnych projektów badawczych oraz współpracy międzynarodowej.

Zarówno seminarium, jak i obecność dr Jean Eric Pelet wnosi dużą wartość do pracy zespołu ZOB i otwiera perspektywy na nowe działania i projekty naukowo-badawcze.VII Konferencja Coachingu 22-23.05.2017

skn.jpg22 i 23 maja 2017r. Studenckie Koło Naukowe Akceleracji SGH organizowało VII już z rzędu Konferencję Coachingu. Patronat merytoryczny nad konferencją objął Dziekan Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie. Ponadto patronem merytorycznym tegorocznej konferencji została firma CoachWise – wiodący partner Studiów Podyplomowych Akademia Profesjonalnego Coacha na SGH. Patronami Medialnymi konferencji, zostali portal Praca.pl, portal Perspektywy.pl, miesięcznik studencki Magiel oraz telewizja SGH TV.

Konferencję otworzyła opiekun SKN Akceleracji dr Joanna Żukowska. Konferencję uświetniła swoją obecnością Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska.

Prezes Coachwise, Paweł Sopkowski swoim wystąpieniem otworzył blok tematyczny poświęcony tematyce rozwoju kariery osobistej. Izba Coachingu (IC) oraz Stowarzyszenie Coachów Polskich (SCP)  przybliżyły uczestnikom zagadnienia dotyczące wystąpień publicznych (Krzysztof Grabowski – IC oraz Weronika Barwicz – SCP).

Ponadto, w czasie VII Koneferncji Coachingu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w sesji pozytywnych relacji prowadzonej przez Pana Grzegorza Turniaka, dzięki któremu Konferencja nabrała prawdziwie networkingowego charakteru. W czasie Konferencji nie zabrakło energii Sebastiana Szajnera, poruszającego zagadnienie rozpoznawania emocji. Coach CCC INSEAD Community of Practice Anna Kozińska wciągnęła w świat liderów i ich wartości dla międzynarodowych korporacji, a coach Mariusz Frydrych dodatkowo poszerzył temat o to jak poradzić sobie z szybkim awansem. Pani Anna Raimann przybliżyła zagadnienia dobrych nawyków oraz sposobu ich budowania. Natomiast Ewa Bareła przedstawiła niezawodny sposób na poznanie swoich predyspozycji jakim jest Kompas Kariery. Kamil Jelinek zostawił publiczność z pytaniem „Które przekonania nas blokują a które wspierają?”, a Konrad Wilk na swoim przykładzie uczył wychodzenia z porażek.

Zakończenie Konferencji stanowił finał projektu Genialny Mówca, w czasie którego publiczność wcieliła się wraz z ekspertami przemówień publicznych w jury oceniające 7 minutowe wystąpienia uczestników projektu.

Szczegółowe informacje o prelegentach tegorocznej Konferencji Coachingu oraz fotorelacja znajdą się na stronie Konferenecji na Facebooku: facebook.com/KonferencjaCoachingu.

 
 
Seminarium 24.03.2017 r.
 
seminarium 24.03.JPG

W dniu 24.03.2017 odbyło się seminarium naukowe organizowane we współpracy Zakładu Otoczenia Biznesu IP oraz Katedry Miasta Innowacyjnego.

Jako prelegentów mieliśmy przyjemność wysłuchać Panią Dr Aleksandrę Jadach-Sepioło, w temacie Obszary zdegradowane w Polsce - potencjał czy ciężar? Rewitalizacja jako wsparcie zmiany potencjału inwestycyjnego miast w Polsce oraz Panią Dr Dorotę Perło w temacie Potencjał rozwojowy miejskiego obszaru funkcjonalnego. Przykład BOF.
 
Omawianie podczas wystąpień badania wywołały ciekawą dyskusję na temat rozwoju gmin miejskich i wiejskich w Polsce i prowadzonych w tym zakresie badaniach.
 

Seminarium zaszczycili goście z innych ośrodków – Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy też Puławskiego Parku Naukowo Technologicznego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.

 
Seminarium naukowe 16.03.2017 r.
W dniu 16.03.2017 odbyło się spotkanie dotyczące badań statutowych Zakładu Otoczenia Biznesu Instytutu Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
 
Podczas spotkania omówione zostały dotychczasowe rezultaty badań „Demograficzno-instytucjonalne uwarunkowania rozwoju przedsiębiorczości wymiar lokalny, regionalny, krajowy i międzynarodowy” pod kierownictwem prof. dr hab. Hanny Godlewskiej-Majkowskiej oraz zaplanowane kolejne kroki mające na celu dalszą ich realizację. Seminarium poprowadzili dr Joanna Żukowska i dr Tomasz Pilewicz.
 
Tematyka seminarium obejmowała: zjawisko specjalnej strefy demograficznej, bariery rozwoju przedsiębiorczości na obszarach rewitalizacji, czynniki warunkujące przedsiębiorczość biogospodarczą, bazy danych opisowych i przestrzennych o regionie oraz kapitał relacyjny.
 
Seminarium zaszczycili goście z innych ośrodków – Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy też Puławskiego Parku Naukowo Technologicznego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność i deklaracje dalszego udziału w badaniach.
 
 
 
Zajęcia wyjazdowe w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym
Gdańsk, 13-14 stycznia 2017 r.

W dn. 13-14 stycznia 2017 grupa 28 studentów przedmiotu Zarządzanie Operacyjne realizowanego przez prof. dr hab. Hannę Godlewską-Majkowską i dr Tomasza Pilewicza w sem. zimowym 2016/2017 uczestniczyła w zajęciach wyjazdowych w  Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym (GPN-T).
 
 
 
Seminarium „Wsparcie na Starcie”
24 maja 2016 r. SGH
WnS.jpg
Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych wraz z Zakładem Otoczenia Biznesu ma przyjemność zaprosić przedsiębiorców-studentów SGH oraz wszystkich studentów zainteresowanych własną firmą na spotkanie z cyklu „Wsparcie na Starcie”.
Odbędzie się ono 24 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w budynku M, sala 134 (ul. Madalińskiego 6/8) około godziny 18.
W czasie spotkania zaprezentowane zostaną techniki radzenia sobie ze stresem, który może być przeszkodą dla wielu początkujących przedsiębiorców. Odbędzie się również dyskusja na temat potrzeb i  oczekiwań młodych inwestorów wobec Uczelni oraz Instytucji Otoczenia Biznesu.

Dalsze, bieżąco aktualizowane informacje znajdują się pod poniższym adresem:

Prosimy o zgłoszenia pod adresem: http://goo.gl/forms/4u1doU9xR2

  

Konferencja "Forum Gmin Na 5! "
22 kwietnia 2016 roku SGH, Aula I budynek C

Forum_Gmin_na_5.jpg
 
Jest to konferencja połączona z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców.  Jest to jednocześnie wydarzenie integrujące uczelnie wyższe zajmujące się badaniem przedsiębiorczości regionalnej i lokalnej. Przewidziane są dyskusje panelowe z udziałem naukowców, doktorantów i studenckich kół naukowych z uczelni wyższych o różnym profilu, m.in. ekonomicznym, pedagogicznym i przyrodniczym.
Konferencja ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Ponadto ma ona służyć wymianie doświadczeń związanych z prowadzeniem badań naukowych dotyczących tworzenia warunków rozwoju przedsiębiorczości w polskich regionach.

Relacja z Konferencji Forum Gmin na 5!
  
 

Konferencja międzynarodowa The Political-Economy of Place-Based Policies with a Focus on Special Economic Zones
23-24 kwietnia 2015 roku SGH, Aula I budynek C

 

23_24_kwietnia_konferencja_miedzynarodowa.jpgMiędzynarodowa konferencja pt. „The Political-Economy of Place-Based Policies with a Focus on Special Economic Zones” jest organizowana przez Szkołę Główną Handlową przy współpracy z Center for Social and Economic Research (CASE) oraz Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).
 
Celem konferencji jest propagowanie dobrych praktyk w dziedzinie polityki gospodarczej i rozwoju regionalnego ze szczególnym uwzględnieniem działalności specjalnych stref ekonomicznych. 
 
W związku z planowaną konferencją jest planowane specjalne wydanie prestiżowego czasopisma z listy filadelfijskiej "Regional Studies".

  

Konferencja "Forum Gmin Na 5! "
27 lutego 2015 roku SGH, Aula I budynek C

 Forum_Gmin_na_5!_.jpgKonferencja ma na celu upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów. Okazją do spotkania jest zaprezentowanie wyników badania "Gmina na 5!" zrealizowanego w 2014 r. przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych, działające przy Zakładzie Otoczenia Biznesu Instytutu Przedsiębiorstwa.
 

Ponadto odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów " Gminy na 5!" oraz dyskusja na temat dobrych praktyk w zakresie komunikacji informatycznej z udziałem przedstawicieli świata nauki, biznesu, instytucji samorządowych i rządowych. Wydarzenie uzyskało patronat Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 
 

Lokalizacja

 

Relacja z Konferencji "Forum Gmin na 5!"

 

 

Specjalne Strefy Ekonomiczne, klastry i co dalej? - 11.03.2014 r.​
 
 

 
 
11 marca 2014 r. odbyło się seminarium Instytutu Przedsiębiorstwa SGH pt. „Specjalne Strefy Ekonomiczne, klastry i co dalej?”, podczas którego przedstawiciele świata nauki, świata biznesu, a także instytucji otoczenia biznesu dyskutowali na temat roli instytucji i inicjatyw wspierających rozwój regionalny i lokalny.