Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Konferencje i seminaria : Umiędzynarodowienie polskich przedsiębiorstw
KNoP - Katedra Analizy Rynków i Konkurencji - Konferencje i seminaria
 

 Umiędzynarodowienie polskich przedsiębiorstw

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium pt.

 

Umiędzynarodowienie polskich przedsiębiorstw

 

Tworzenie wartości polskich przedsiębiorstw przez inwestycje zagraniczne

 

 

 

 organizowanej przez Instytut Rynków i Konkurencji,
Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
19 lutego 2016 r., al. Niepodległości 162, sala 152 bud. G

 


 

Seminarium będzie poświęcone kapitałowej ekspansji zagraniczna polskich spółek. Tematyka ta jest szczególnie ważna na obecnym etapie rozwoju polskiej gospodarki, która osiągnęła średni poziom rozwoju i aspiruje do dogonienia krajów najwyżej rozwiniętych. Nie będzie to jednak możliwe bez rozwoju krajowych przedsiębiorstw zdolnych do sprostania globalnej konkurencji i podbijających rynki zagraniczne przy wykorzystaniu bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

 

W trakcie seminarium zaprezentowane zostaną modele ekspansji kapitałowej polskich firm a także wyniki badań dotyczących wpływu umiędzynarodowienia na wyniki finansowe firm (wyniki grantu badawczego Narodowego Centrum Nauki  poświęconego determinantom ekspansji kapitałowej polskich przedsiębiorstw).

 

Odbędzie się także sesja panelowa poświęcona praktycznym aspektom realizacji inwestycji zagranicznych przez polskie firmy z udziałem przedsiębiorców i managerów z polskich spółek dokonujących inwestycji zagranicznych. 

 

Zaprezentowane i omówione zostaną instrumenty i programy wsparcia inwestycji zagranicznych polskich firm, która stanowi obecnie jedno z kluczowych wyzwań dla polskiej gospodarki i jest warunkiem osiągnięcia przez Polskę wysokiego poziomu rozwoju.

 

Seminarium przeznaczone jest dla naukowców, przedsiębiorców, a także reprezentantów instytucji publicznych zaangażowanych z realizację projektów umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorstw przez bezpośrednie inwestycje zagraniczne.

 

Udział w seminarium jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w seminarium są proszone o wypełnieni formularza rejestracyjnego. O możliwości wzięcia udziału w seminarium decyduje kolejność zgłoszeń.

logo MR_pl.jpg     GPW.jpg        TFI.jpg
 
 
 
 
 
 
​    
 ​