
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie na najwyższych stanowiskach w sektorze finansowym, głównie bankowym oraz doświadczenie w badaniach naukowych. Prezes, wiceprezes, dyrektor generalny w instytucjach finansowych w Polsce, w Nowym Jorku i w Toronto. W przeszłości przewodniczący i członek wielu rad nadzorczych. Był ekspertem Parlamentu Europejskiego ds. rynków finansowych, był ekspertem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, zasiadał w radzie nadzorczej PZU S.A. Posiada doświadczenie w administracji państwowej - podsekretarz stanu i sekretarz Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów w rządach T. Mazowieckiego i J.K. Bieleckiego, J. Olszewskiego. Autor kilkudziesięciu publikacji, w tym autor lub współautor siedmiu książek. Zna języki: angielski, włoski i rosyjski.
Będąc pracownikiem Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH uruchomił pierwsze w Polsce badania koniunktury gospodarczej metodą testu. Potem podobne badania zostały zaprojektowane w NBP i GUS oraz kliku innych ośrodkach badawczych.
Opublikował pierwszą w Polsce monografię nt. funkcjonowania rejestrów kredytowych. Opisał ich znaczenie i rozwój w Polsce i na świecie.
Kontakt:
abiec@sgh.waw.pl
Konsultacje:
po umówieniu mailowym
Wykształcenie i uprawnienia
- Habilitacja z SGH - ekonomia
- Doktorat z Uniwersytetu Warszawskiego - ekonomia
- Magisterium z Uniwersytetu Wrocławskiego - matematyka
Doświadczenie zawodowe
Do SGH
powrócił na przełomie 2007 i 2008 roku. Wykładał przedmiot pt. Value Based
Management oraz Business In Central and Eastern Europe w języku angielskim.
Wygrał konkurs ogłoszony przez JM Rektora SGH i przygotował pierwszy w SGH
wykład pt. „Zarządzanie Bankiem” na platformie e-learningowej. Był kierownikiem
Studium Podyplomowego na SGH pt. "Alternatywne źródła kapitału na rozwój,
inżynieria finansowa" oraz „Zarządzanie Wartością Firmy”. Posiada
wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym.
Prowadzone zajęcia
Studia magisterskie:
Zainteresowanie naukowe
W ostatnich latach publikował głównie nt. kryzysu gospodarczego w Polsce i na świecie oraz związku innowacyjności kraju z tempem wzrostu PKB, przegotowywał ekspertyzy dotyczące funkcjonowania rejestrów kredytowych w Polsce i poza Polską, przygotowywał ekspertyzy na zamówienie Parlamentu Europejskiego dotyczące funkcjonowania rynków finansowych oraz ekspertyzy na zamówienie ministerstw i samorządów regionalnych.