Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Skład osobowy : Alfred Bieć
KNoP - Instytut Zarządzania Wartością - Skład osobowy
 

 dr hab. Alfred Bieć, prof. SGH

 

AlfredBiec.jpeg

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie na najwyższych stanowiskach w sektorze finansowym, głównie bankowym oraz doświadczenie w badaniach naukowych. Prezes, wiceprezes, dyrektor generalny w instytucjach finansowych w Polsce, w Nowym Jorku i w Toronto. W przeszłości przewodniczący i członek wielu rad nadzorczych. Był ekspertem Parlamentu Europejskiego ds. rynków finansowych, był ekspertem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, zasiadał w radzie nadzorczej PZU S.A. Posiada doświadczenie w administracji państwowej - podsekretarz stanu i sekretarz Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów w rządach T. Mazowieckiego i J.K. Bieleckiego, J. Olszewskiego. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, autor kilkudziesięciu publikacji, w tym autor lub współautor siedmiu książek. Zna języki: angielski, włoski i rosyjski.

Będąc pracownikiem Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH uruchomił pierwsze w Polsce badania koniunktury gospodarczej metodą testu. Potem podobne badania zostały zaprojektowane w NBP i GUS oraz kliku innych ośrodkach badawczych – głównie regionalnych.

Opublikował pierwszą w Polsce monografię nt. funkcjonowania rejestrów kredytowych. Opisał ich znaczenie i rozwój w Polsce i na świecie.

Do SGH powrócił na przełomie 2007 i 2008 roku. Wykłada przedmiot pt. Value Based Management w języku angielskim. Wygrał konkurs ogłoszony przez JM Rektora SGH i przygotował pierwszy w SGH wykład pt. „Zarządzanie Bankiem” na platformie e-learningowej. W ostatnich latach publikował głównie nt. kryzysu gospodarczego w Polsce i na świecie, przegotowywał ekspertyzy dotyczące funkcjonowania rejestrów kredytowych w Polsce i poza Polską, przygotowywał ekspertyzy na zamówienie Parlamentu Europejskiego dotyczące funkcjonowania rynków finansowych oraz ekspertyzy na zamówienie ministerstw i samorządów regionalnych. Jest kierownikiem Studium Podyplomowego na SGH pt. "Alternatywneźródła kapitału na rozwój, inżynieria finansowa"