Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
logo do druku
 
Katedra Logistyki : Studia podyplomowe
Katedra Logistyki
 

 Studia podyplomowe

 
Szanowni Państwo, Kandydaci na studia podyplomowe prowadzone w Katedrze Logistyki,

Wszystkich Państwa, zainteresowanych prowadzonymi pod moim kierunkiem studiów podyplomowych w roku akademickim 2021/2022, pragnę poinformować o planach dotyczących rozpoczęcia rekrutacji na kolejne edycje naszych Studiów.
W związku z tym, że proponowana przez nas oferta zajęć bazuje w dużej mierze na zajęciach interaktywnych (niekiedy wprost unikatowych, np. seminaryjnych analizach tzw. „przypadków na żywo”), wymagających bezpośredniego kontaktu słuchaczy z wykładowcami oraz specyficznej pracy grupowej między samymi słuchaczami, z przykrością musimy stwierdzić, że nie mogliśmy w ostatnim roku akademickim  zagwarantować Państwu takich form zajęć zdalnych, które zapewniłyby najwyższy poziom kształcenia oferowany przez nas tradycyjnie w ramach naszych Studiów. Stanowisko takie prezentowała duża część wykładowców Studiów, w tym wybitnych praktyków, którzy chcieliby, podobnie jak organizatorzy, aby nie wystawiać na szwank ich jakości i prestiżu oraz rynkowej wartości świadectw ich ukończenia. Jako kierownik Studiów w pełni podzielałem taką opinię, co skutkowało odłożeniem  decyzji o terminie rozpoczęcia 48. edycji Podyplomowych Logistyki i Zarządzania Łańcuchem Dostaw oraz 19. edycji Podyplomowych Studiów Menedżerów Zakupów, w oczekiwaniu przynajmniej częściowego rozluźnienia „gorsetu prawnego” kształcenia w czasach pandemii. Jeśli poważne zagrożenie pandemiczne będzie się zmniejszać w obecnie obserwowanym tempie, planujemy powrót do ich tradycyjnej stacjonarnej formy, rozpatrujemy także scenariusz z wersją hybrydową Studiów, w ramach których pewna część zajęć mogłaby być prowadzona on-line. Uważamy, że kolejna edycja naszych Studiów mogłaby zostać uruchomiona w takiej formie już od października 2021 r.
Decyzję o szczegółowych warunkach uruchomienia, trybie prowadzenia zajęć w ramach  kolejnych edycji studiów oraz rekrutacji na nie podejmę po ustaleniu przez Rektora SGH trybu, w jakim je będziemy prowadzili w przyszłym semestrze. Powinno to nastąpić w czerwcu br.
Informacje na ten temat będą się pojawiały w zakładce Aktualności na stronie www Katedry Logistyki.

Kierownik Studiów
dr hab. Krzysztof Rutkowski