Skip Ribbon Commands
Skip to main content
Przeskocz do głównego menu
Sign In

Studenci SGH laureatami konkursu V Konferencji „i-Customs”

2018-06-13 kategoria: informacja 

​W dniach 24-27 maja 2018r. odbywała się V Konferencja  Naukowa „i-Customs”  (https://i-customs.org/en/) zorganizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Celnictwa - International Customs Students Association z wiodącym hasłem „International Business and Customs Regulations” w campusie ITMO University w Sankt Petersburgu. Była to impreza towarzysząca  Petersburskiemu Forum Gospodarczemu.

W trakcie tej konferencji, do której zgłoszono kilkadziesiąt referatów z kilkunastu uczelni rosyjskich i zagranicznych dopuszczono do finału oraz prezentacji 43 prace wśród których znalazły się dwie studentów SGH, magistrantów profesora Wiesława Czyżowicza.

Wacław Jan KLOCEK ze swoim referatem i bardzo dobrą prezentacją na sesji plenarnej „The Implementation  Proces of IT Solutions in the Polish Customs Administration” zajął 3 miejsce, natomiast Aneta KAWALA  za referat i wystąpienie na plenarnej sesji na temat „ Customs Valuation of Post Consigments to European Union – the Impact  of the International Transactions on Customs and Business” znalazła się na 10 miejscu.

Pierwsze miejsce zajęła - Anna Zimanenkova, z Rosyjskiej Akademii Celnej z Moskwy-Liubertsy za pracę i wystąpienie na temat : "International North–South Transport Corridor: prospects of development", zaś drugie - Vladislav Shpilevski, z Mińska z Belaruskiego Uniwersytetu państwowego w Mińsku za prace i wystąpienie na temat “Economic rationale of the Overestimation of Customs Value”

Konferencja i_Customs_obrady jury.jpgProf. Czyzowicz_Waclaw Jan Klocek_Konferencja i_Customs.jpgArchiwum

 
 
 

 Wydarzenia