Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
Konferencje i seminaria :

VIII Białoruski Tydzień Transportowy 2014

Kolegium Zarządzania i Finansów - Konferencje i seminaria
 

 VIII Białoruski Tydzień Transportowy – Transport i Logistyka 2014

 
​W dniach 7-9 października 2014 r. w Mińsku odbył się VIII Białoruski Tydzień Transportowy – Transport i Logistyka 2014. Po raz pierwszy wydarzenie to odbyło się z mocnym polskim akcentem – przygotowane zostało Polskie Stoisko Narodowe oraz Polsko-Białoruski Okrągły Stół, którego współorganizatorem była spółka KOW media&marketing we współpracy z Ministerstwem Gospodarki oraz Ambasadą PR w Mińsku.
JP_minsk1.jpgJP_minsk3.jpg

W dyskusji okrągłego stołu, podczas którego umawiane były perspektywy i bariery rozwoju współpracy transportowo-logistycznej między Polską a Białorusią, wzięło udział ok. 100 przedstawicieli polskich i białoruskich władz i biznesu. W spotkaniu uczestniczył minister Michał Kubiak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Ewgenij Rogaczew, pierwszy zastępca Ministra Transportu i Komunikacji Białorusi. Wnioski z dyskusji zostaną przekazane Polsko-Białoruskiej Komisji Międzyrządowej ds. współpracy gospodarczej.
Aktywny udział w tym wydarzeniu brała dr hab. Jana Pieriegud z Katedry Transportu KZiF, która miała wystąpienia podczas dyskusji plenarnej Kongresu Transportowego, dyskusji okrągłego stołu, była członkiem Rady Programowej oraz była redaktorem merytorycznym broszury pt. Polski rynek transportowo-logistyczny, opublikowanym w języku polskim i rosyjskim.
 
http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/21554/Bialorus-dobre-perspektywy-na-przyszlosc.html