Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Młodzi Polscy Ekonomiści

 

Pracownicy Instytutu Finansów wspierają młodzież zainteresowaną ekonomią i finansami w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.  

 fb background dlug-2.jpg

Webinar "Dług publiczny i jego limity a pandemia" już 19 listopada!

 

Ponad bilion złotych wciąż rosnącego długu publicznego dla większości z nas jest kwotą abstrakcyjną. Musimy jednak mieć świadomość, że to co się dzieje z długiem publicznym ma silny wpływ na naszą gospodarkę, a przez to także na nasz poziom życia.

Gościem wydarzenia będzie Rafał Trzeciakowski - ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju, członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich i doktorant w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Webinar wspierany jest przez Instytut Finansów. Został on objęty patronatem Towarzystwa Ekonomistów Polskich.

Więcej informacji znajdziecie na https://www.facebook.com/events/402496377425862.


Pismo MPE-SGH.pdfPismo MPE-SGH.pdf

 

 ----------------------------------------------------------------------------

Młodzi Polscy Ekonomiści – bo ekonomia nie musi być trudna

 
Młodzi Polscy Ekonomiści 2020 to już trzecia odsłona konferencji MPE. Odbędzie się ona 31 stycznia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wydarzenie tworzone przez młodych dla młodych, których interesuje świat ekonomii oraz wielkiego biznesu. Jest to jeden z bardzo nielicznych przykładów konferencji, której wszyscy organizatorzy to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych m.in. II LO im. Stefana Batorego, I SLO Bednarska i SLO nr 4 Hawajska.
 
Dwustu młodych, ambitnych uczestników wydarzenia będzie miało okazję wysłuchać sześciu prelekcji. Każdą z nich przeprowadzą zaproszeni eksperci. Organizatorzy na ten moment nie ujawniają kto wystąpi – goście konferencji regularnie ‘odsłaniają się’ na stronie internetowej wydarzenia (www.mpe.pl). Zdążyliśmy się jednak dowiedzieć, że jednym z gości będzie Marek Dietl – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych. Opowie on o przyszłości giełdy. Głos zabierze również przedstawiciel FOR-u – dr Aleksander Łaszek, główny ekonomista, przybliży uczestnikom temat przemian gospodarczych w Polsce.
 
Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Forum Obywatelskiego Rozwoju i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.
 
Młodzi Polscy Ekonomiści poza organizacją wydarzeń prowadzą również stronę na Facebooku. Można tam znaleźć cotygodniowe wiadomości oraz prosto wytłumaczone pojęcia ekonomiczne. Wszystko to, bo ekonomia nie musi być trudna!
 
Rejestracja na konferencję trwa. Uczestnictwo jest bezpłatne. Nie zwlekaj, zapisz się na MPE 2020 już dziś na www.mpe.pl