Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 
 
 

 Forum Rachunkowości w SGH Nr 5 "W kierunku przyszłości: technologia blockchain i sztuczna inteligencja w rachunkowości​", Warszawa 26-11-2018

 
PLAKAT 5 FORUM RACHUNKOWOŚCI.jpg


FRwSGH to cykliczne dyskusje naukowo-biznesowe połączone z elementami poszerzania wiedzy, kształcenia, ważnymi dla szerokiego spektrum uczestników wywodzących się zarówno ze sfery praktyki, jak i nauki. FRwSGH jest bowiem platformą służącą wymianie wiedzy i doświadczeń odnoszących się do tematów naukowo ważkich, aktualnych w praktyce biznesowej i jednocześnie kluczowych dla nauki i praktyki rachunkowości.


26. listopada 2018 r. podczas Forum Rachunkowości Nr 5 dyskutowano zagadnienia związane z technologią blockchain i sztuczną inteligencją oraz dyskutowano nad konsekwencjami wykorzystania tych rozwiązań w praktyce rachunkowości. W świetle lawinowego rozwoju tych narzędzi niezbędne staje się bowiem podjęcie badań oraz rzetelnej naukowej dysputy nad możliwymi kierunkami ich zastosowań praktycznych. Zarówno technologia blockchain, jak i sztuczna inteligencja mogą wywołać zmiany o kardynalnym znaczeniu dla zawodów związanych z rachunkowością. Konieczne staje się zatem wskazanie nowych warunków środowiskowych rachunkowości i nowych obszarów kompetencyjnych osób związanych zawodowo z rachunkowością, którym w najbliższej przyszłości przyjdzie zmierzyć się z wszechobecną cyfryzacją i dominacją rozwiązań IT.


Szczegółowo zwrócono uwag na:
 - Bieżący status badań naukowych prowadzonych w dziedzinie ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości, związanych z technologią blockchain i sztuczną inteligencją.
 - Bieżący status rozwiązań technologicznych z obszaru blockchain i sztucznej inteligencji dotyczacych praktyki rachunkowości, audytu i podatków.
 - Perspektywy dla nauki i dydaktyki rachunkowości związane z postępującym rozwojem technologii blockchain i sztucznej inteligencji.
 - Perspektywy dla praktyki rachunkowości związane z postępującym rozwojem technologii blockchain i sztucznej inteligencji.