Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 

 Seminarium dla grupy studentów z Wydziału Rachunkowości i Systemów Biznesowych australijskiego University of Melbourne 11-01-2013

 

11 stycznia 2013 roku w Szkole Głównej Handlowej odbyło się seminarium dla grupy studentów z Wydziału Rachunkowości i Systemów Biznesowych australijskiego University of Melbourne. Australijscy studenci odwiedzili Warszawę w trakcie swojego 23-dniowego międzynarodowego objazdu naukowego obejmującego oprócz Polski także Szwajcarię, Niemcy, Francję i Anglię. W czasie wyjazdu spotykali się z przedstawicielami środowisk biznesowych i nadzorczych. Polska była jedynym krajem gdzie pogłębiali swoją wiedzę z zakresu rachunkowości nie tylko w praktyce, ale także w ujęciu akademickim. 

W trakcie swojej wizyty w Szkole Głównej Handlowej studenci między innymi wysłuchali listu prof. dr hab. Anny Karmańskiej – Dyrektora Instytutu Rachunkowości na temat unikalnego w skali Europy Kodeksu Zawodowej Etyki w Rachunkowości, opracowanego przez członków Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Następnie pracownicy Instytutu Rachunkowości dr Marta Gawart i dr Katarzyna Bareja zaprezentowały krótki wykład zatytułowany Financial Accounting in Poland. Australijscy studenci wysłuchali wykładu z dużym zainteresowaniem, następnie zadawali nurtujące ich pytania dotyczące zmian we współczesnej rachunkowości i ich odbioru przez polskich naukowców. 

 
dr Marta Gawart
Instytut Rachunkowości SGH