Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Logowanie
 
 
 

 Warsztat CIMA – Mosty Ekonomiczne 2018

 
9 marca 2018 roku odbył się warsztat CIMA w ramach Mostów Ekonomicznych w Warszawie. Prelekcję w języku angielskim zatytułowaną „Solution Design in F&A processes” poprowadził Pan Jacek Marciniak oraz Pani Anna Stępnicka z firmy Infosys. W warsztacie uczestniczyli studenci z różnych uczelni i miast Polski, m.in. z Krakowa, Szczecina, czy Katowic.

Pan Jacek Marciniak i Pani Anna Stępnicka opowiedzieli studentom czym jest outsourcing oraz jego główne założenia i korzyści. Przekazali, co można wyłączyć ze struktury przedsiębiorstwa, a także jak to wygląda z perspektywy działu takiego jak finanse. Poruszono kwestie związane z różnicą kulturową i językową związaną nieodłącznie z wybieraniem odległych firm świadczących usługi outsourcingowe. Przedstawiono jak wygląda proces wdrożenia outsourcingu do przedsiębiorstwa od wyznaczenia obszaru do wydzielenia do propozycji handlowej. Zwrócono także uwagę na kwestie takie, jak infrastruktura oraz narzędzia niezbędne do tego procesu.

Krótki wykład był wstępem do case study, z którym w grupach mogli zmierzyć się uczestnicy warsztatu. Zadanie dotyczyło wyznaczenia odpowiednio zlokalizowanej firmy outsourcingowej, która pozwoliłaby zminimalizować koszty. Należało uwzględnić takie aspekty jak lokalizacja, ilość pracowników posługujących się językiem angielskim oraz lokalnym, a także inne koszty związane z wprowadzeniem tego rozwiązania do przedsiębiorstwa. Mimo dużej ilości obliczeń w stosunku do czasu przeznaczonego na spotkanie, uczestnicy podołali zadaniu. Swoje wyniki zaprezentowali przedstawiciele grup przed resztą uczestników.

Case study jest ciekawą formą warsztatów, która przyciąga studentów, wymaga interakcji, a także pozwala na praktycznie użycie wiedzy. Mamy nadzieję, że uczestników zainteresowała tematyka optymalizacji kosztów przy wprowadzaniu outsourcingu do firmy, a w efekcie certyfikacja CIMA.

Ambasador CIMA
Marta Kołsut


​     ME 9.03.jpg     ME 9.03 (2).jpg