Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Przeskocz do głównego menu
Nawiguj w górę
Logowanie
 

 Katedra Badań Zachowań Konsumentów

 

​Początki działalności Katedry sięgają wczesnych lat pięćdziesiątych. Początkowa problematyka naukowa i badawcza Katedry koncentrowała się na konsumpcji żywności ujmowanej w dwóch aspektach: ekonomicznym i żywieniowym. Dość szybko jednak pracownicy Katedry rozszerzyli swoje zainteresowania na wszystkie dobra i usługi konsumpcyjne, jak również na konsumpcje zbiorową. Przez wiele lat Katedra nosiła nazwę Katedry Ekonomiki Konsumpcji.
 
W 1998 roku zainteresowania naukowe pracowników Katedry zostały ukierunkowane na wielodyscyplinarne uwarunkowania konsumpcji oraz jej powiązania z warunkami bytu, poziomem życia oraz jakością życia. Odzwierciedleniem znacznie szerszego spojrzenia na konsumpcję była zmiana nazwy Katedry z Ekonomiki Konsumpcji na Katedrę Poziomu Życia i Konsumpcji
 
W związku z restrukturyzacją SGH Katedra Poziomu Życia i Konsumpcji przekształciła się decyzją Rektora SGH z dnia 28.05.2013 w Zakład Badań Zachowań Konsumentów i wchodzi w skład Instytutu Zarządzania Kolegium Zarzadzania i Finansów. 

Od dnia 1.02.2018 roku Zakład Badań Zachowań Konsumentów został przekształcony w Katedrę Badań Zachowań Konsumentów (Zarządzenie nr 9 Rektora SGH z dnia 30 stycznia 2018). 

 
Kierownikiem Katedry jest prof. zw. dr hab. Anna Dąbrowska.

W okresie 01.08.2001–30.09.2017 r. kierownikiem Katedry Poziomu Życia i Konsumpcji, a następnie Zakładu Badań Zachowań Konsumentów była prof. zw. dr hab.Teresa Słaby.​​

 

 Informacje

 

Odwołane konsultacje prof. Słaby

W dniu 24 października 2017 roku konsultacje prof. dr hab. Teresy Słaby zostają odowłane.

więcej

Odznaczenie Prezydenta RP dla prof. Teresy Słaby

Prof.dr hab.Teresa Słaby została udekorowana w dniu 4 października 2017 roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

więcej

Odwołane konsultacje prof. Słaby

Konsultacje prof. dr hab. Teresy Słaby w dniu 10 października zostają odwołane. Konsultacje w dalszej kolejności będą odbywać się zgodnie z planem.

więcej

 
 
 

 Kierownik Jednostki

 
 

 Wydarzenia